Ostatni sprawdzian przed EURO, czyli Orły Probierza w akcji

Mecz z Turcją traktujemy jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Napięcie stale rośnie, a do pierwszego meczu w grupie został niespełna tydzień. Wtedy podejmiemy sportową walkę z reprezentacją Holandii. Czy rzeczywiście trafiliśmy do "grupy śmierci"? Na to wygląda, lecz Michał Probierz wskrzesił nadzieje, które towarzyszyły nam w 2016 r., jeszcze za kierownictwem Adama Nawałki.
Zrzut ekranu 2024-06-10 o 20.36.26.png

Choć Michał Probierz niejednokrotnie eksperymentował ze składem naszej reprezentacji, wydaje się, że wybrał już swoją podstawową jedenastkę i to właśnie ona zagra w spotkaniu z Turcją. W bramce niezmiennie reprezentacyjny numer 1 - Wojciech Szczęsny. Wychodzimy trójką obrońców, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić jeszcze za czasów Paulo Sousy. Stoperzy to Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz i Jan Bednarek. Tutaj pojawia się jednak pierwsza pięta achillesowa. Wśród internautów jednym z ważniejszym tematów jest dyspozycja tego ostatniego. Wielu uważa, że Bednarek jest naszym słabym ogniwem i nie powinien wychodzić w podstawowym składzie, choć nie wiadomo również, kto miałby go zastąpić. Janek ma ostatnią okazję, by zyskać sympatię kibiców. Pozostaje trzymać kciuki. 

Pomocnicy powoli zapewniają sobie złoty bilet do podstawowej jedenastki. Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński i Nicola Zalewski to pomocnicy, którzy są obecnie w doskonałej formie, przynajmniej tak prezentują się w reprezentacji, a właśnie na to liczymy najbardziej. W podstawowej jedenastce na mecz z Turcją wychodzi również Jakub Piotrowski, który na co dzień reprezentuje barwy bułgarskiego Łudogorca Razgrad i tam również jest jednym z kluczowych zawodników. Czy zapewni sobie jednak pewne miejsce w składzie? Czas pokaże. 

Niestety ze względu na kontuzję, jakiej Arkadiusz Milik nabawił się podczas ostatniego meczu z Ukrainą, napastnik nie ominie tegoroczne mistrzostwa. W ataku zagra duet Lewandowski - Świderski. Panowie wielokrotnie udowadniali, że świetnie się rozumieją, więc o napad możemy być spokojni. Z taką formą większości reprezentantów głowa nagle staje się lżejsza. Jeszcze kilka miesięcy temu taki kraj, jak Turcja, wydawałby się dla nas niezwykle ciężkim przeciwnikiem. Dziś jesteśmy spokojni, czekamy na wynik, który zdradzi nam, czego tak naprawdę możemy oczekiwać po Orłach Probierza.

Mecz Polska - Turcja/ poń. 10.06 godz. 20:45

Skład wyjściowy: Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Piotr Zieliński, Nikola Zalewski - Robert Lewandowski, Karol Świderski


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz // fot.: embed youtube.com/@LaczyNasPilka Poniedziałek 10.06.2024