Drony przemytnicze przechwycone. Miały dostarczyć papierosy do Polski

Przemytnicy zawsze znajdą sposób, żeby przerzucić towar przez granicę. Tym razem wpadli na pomysł wykorzystania dronów w celu transportu papierosów z Ukrainy do Polski. Jednak straż graniczna była czujna.
news_20200602_102605_1591082765.jpg
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to też nie Superman, a drony przemytnicze, które miały dostarczyć wyroby tytoniowe do Polski. Czujne oczy ukraińskich funkcjonariuszy straży granicznej dostrzegły małe obiekty latające. Wszczęli w tej sprawie śledztwo.

W końcu w wyniku dochodzenia w obwodzie lwowskim znaleziono 10 bezzałogowych statków powietrznych. Były to drony, małe samoloty i helikoptery. Jak ustalili funkcjonariusze, miały one służyć do przemytu podrobionych wyrobów tytoniowych m.in. do Polski.

Akcja została przeprowadzona przez straż graniczną Zachodniego Wydziału Regionalnego i oddział lwowski z udziałem funkcjonariuszy policji. Urządzenia odnaleziono podczas przeszukania potencjalnego miejsca przechowywania towarów podlegających akcyzie. Jak się później okazało, ta była podrobiona.

Zobacz nagranie z akcji:


Od początku roku straży granicznej współpracującej z policją udało się przejąć 12 podobnych urządzeń. Wszystkie z nich służyły do przemytu papierosów. Trzeba przyznać, że to pomysłowe rozwiązanie, które mogło się sprawdzić podczas kwarantanny. W końcu przemytnicy nie musieli nawet wychodzić z domu.

Zobacz zdjęcia z akcji:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. dpsu.gov.ua Czwartek 04.06.2020