Były GROMowiec pod ostrzałem CKM

Z byłym operatorem GROMu rozmawiamy m.in. o: obronie terytorialnej, selekcji do GROMu, nacjonalistach, Archerze z Gniewu Eufratu, patriotyzmie obecnej młodzieży, powszechnym dostępie do broni, odmawianiu rozkazu. A także dostajemy w gratisie cenne wskazówki jak przetrwać z kobietą na zakupach, w urzędzie skarbowym lub bez dostępu do telefonu czy mediów społecznościowych.
naval1.jpg

Naval przez niespełna 14 lat, w tajemnicy przed bliskimi, był operatorem GROMu - jednej z najbardziej elitarnych formacji bojowych świata. Połowę służby spędził na misjach zagranicznych.

Za swoje zasługi Naval dostał najwyższe odznaczenia wojskowe w Polsce - Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawany wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawany za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Przyznano mu także Złotą Odznakę GROMu, która dla żołnierzy JW GROM jest najwyższym zaszczytem.

Jest autorem książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy” i „Zatoka”, która to jesienią trafi na półki księgarń. Obecnie zajmuje się doradztwem z zakresu bezpieczeństwa oraz szkoleniem służb mundurowych, a także survivalem.Na polskim kanale Discovery Channel Naval prowadzi program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury”, w którym 18 śmiałków, na co dzień niezwiązanych z survivalem, walczy o przetrwanie. Z tej ekipy pozostanie sześć osób, które wyjadą na tajemniczą wyspę gdzieś na końcu świata. Selekcja najsilniejszych jednostek odbędzie się w dzikich Bieszczadach, gdzie uczestnicy programu będą musieli zbudować sobie schronienie, zdobyć pożywienie i wodę, wychodząc przy tym wszystkim daleko poza strefę swojego komfortu.
Pierwszy odcinek zobaczysz na kanale Discovery Channel 13 lipca o godzinie 22:00.


naval2.jpg
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot. Cezary Pomykało Czwartek 13.07.2017