Trening Spartakusa z Akopem Szostakiem cz.1

W oczekiwaniu na kolejne odcinki "Spartakusa", zacznij ćwiczyć z naszym ekspertem i zyskaj wygląd prawdziwego gladiatora!
trening funkcjonalnyCiężko jest nagle rzucić wszystko (granie na konsoli, wyjścia z kumplami czy zaleganie przed laptopem) i zacząć ćwiczyć. Znamy to doskonale. Dlatego przygotowaliśmy plan działania niewymagający wychodzenia z domu i marnowania czasu na dojazdy do siłowni. Nie musisz też obawiać się, że swoją posturą przypominającą ludzika z reklamy opon, wzbudzisz rozbawienie i politowanie w fitness klubie.

Do współpracy zaprosiliśmy eksperta w dziedzinie kulturystyki – Akopa Szostaka. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy w budowaniu atletycznej sylwetki. Spokojnie, nasz specjalista nie chce cię przerabiać na swoje podobieństwo, więc nie musisz się obawiać drakońskich diet i katorżniczych sesji treningowych. Chce ci pomóc w zrzucaniu zbędnego tłuszczu i zbudowaniu masy mięśniowej, która w lecie zaprocentuje damskimi omdleniami na twój widok.

Akop przygotował trening funkcjonalny, czyli taki, który sprawi że wykonywanie codziennych czynności jak przesuwanie mebli, zmiana butli z wodą, wchodzenie po schodach, targanie zakupów stanie się prostsze. Jednocześnie wyrzeźbisz sylwetkę i spalisz mięsień piwny.

Trening funkcjonalny dla CKM.PL - w warunkach domowych

Okres trwania: 5 tygodni
Podzielony na: 2 etapy
Wykonujemy: 4 razy w tygodniu.

1.ETAP - Dwa tygodnie
W poszczególne dni wykonuj trening I lub II według schematu:
Dzień 1 - I
Dzień 2 - II
Dzień 3 - wolne
Dzień 4 - I
Dzień 5 - II
Dzień 6 - wolne
Dzień 7 - wolne


I trening

Podciąganie na drążku – maksymalna ilość powtórzeń


trening funkcjonalny

Pompki – maksymalna ilość powtórzeń


trening funkcjonalny

Pajacyki - 40 powtórzeń


trening funkcjonalny

Całość powtarzamy trzy razy. Po wykonaniu dziewięciu ćwiczeń (3 serie x 3 ćwiczenia) zrób minutę przerwy i przejdź do kolejnego modułu:

Przysiady z obciążeniem (np. plecak) -  20-30 powtórzeń, obciążenie dobierz tak, by zrobić podaną ilość powtórzeń


trening funkcjonalny

Pompki szwedzkie - 20 powtórzeń


trening funkcjonalny

Podjazdy deskorolką z unoszeniem bioder w ostatniej fazie - 15 powtórzeń


trening funkcjonalny

Całość powtarzamy trzy razy. Po wykonaniu dziewięciu ćwiczeń (3 serie x 3 ćwiczenia) zrób minutę przerwy i przejdź do kolejnego modułu:

Wykroki w miejscu – 15 powtórzeń na każdą nogę


trening funkcjonalny

Pompki z nogami w górze - 12 powtórzeń


trening funkcjonalny

Mountain climbers
- 40 powtórzeń


trening funkcjonalny

Całość powtarzamy trzy razy. Po wykonaniu dziewięciu ćwiczeń (3 serie x 3 ćwiczenia) zrób minutę przerwy i łap za skakankę:

Zrób 5-10 serii po 1 minucie każda. Pomiędzy seriami odczekaj 30 sekund.

ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ TRENINGU SPARTAKUSA
akop szostak

Akop Szostak
, mistrz europy,  trener first class fitness specjalnie dla HBO i CKM.PL ułożył trening Spartakusa, który możecie realizować w warunkach domowych i rozpocząć nim budowanie formy gladiatora – pierwsza część treningu już w dniu premiery pierwszego odcinka „Spartakus: Wojna Potępionych” . Chcesz poznać więcej szczegółów o sylwetce i pracy naszego trenera, zapraszamy na jego fan page'a TUTAJ

Dodał(a): ckm.pl Sobota 16.03.2013