Nie żyje 40-letni Polak. Tragiczny koniec wakacji w Chorwacji
W okolicach Medulinu w Chorwacji życie stracił 40-letni obywatel Polski. Mężczyzna źle poczuł się podczas nurkowania na głębokości przekraczającej 20 metrów. Pomimo szybkiej reakcji pozostałych uczestników oraz podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Fot. Canva Pro
Dramatyczna akcja ratunkowa
W piątek około godziny 10:45 polski turysta znajdował się pod wodą w rejonie Medulinu. W trakcie schodzenia na większą głębokość nagle zasłabł. Towarzyszący mu nurkowie natychmiast ruszyli z pomocą i wydobyli 40-latka na powierzchnię.
Następnie mężczyzna został przetransportowany łodzią do pobliskiej zatoki Polje. Na miejscu rozpoczęto reanimację, jednak mimo wysiłków ratowników nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Polak zmarł.
Sprawą zajmuje się obecnie chorwacka policja z Puli. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia oraz ustalić przyczynę śmierci mężczyzny.
Służby ostrzegają przed zagrożeniami
Tragiczny wypadek w Chorwacji jest kolejnym przypomnieniem o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą. Statystyki dotyczące bezpieczeństwa w czasie tegorocznego sezonu letniego również są niepokojące.
Według danych Komendy Głównej Policji, od początku czerwca do końca lipca w Polsce doszło do 96 utonięć. Służby po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z akwenów. Nawet pozornie bezpieczne warunki mogą szybko się zmienić, dlatego nad wodą należy zachować rozsądek i nie lekceważyć potencjalnych zagrożeń.
Twój komentarz został przesłany do moderacji i nie jest jeszcze widoczny.
Sprawdzamy, czy spełnia zasady naszego regulaminu. Dziękujemy za zrozumienie!
Tragedia na meczu piłki nożnej. Piorun uderzył w murawę, nie żyje piłkarz
Nie żyje influencer. Podczas transmisji na żywo padły strzały
Archidiecezja poinformowała o śmierci cenionego kapłana. Wierni są w żałobie
Zamknięto popularne kąpieliska nad Bałtykiem. Wykryto tam niebezpieczną bakterię
Groźny wypadek na Podkarpaciu. Dwójka nastolatków trafiła do szpitala, interweniował śmigłowiec LPR

