Co stosować na wypadanie włosów?

Każda z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach, ale nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia z różnych przyczyn. Jedną z nich jest nadmierne wypadanie włosów. Jeżeli borykasz się z tym problemem, podpowiadamy, co jeszcze możesz zrobić, by zyskać wymarzoną fryzurę.

wypadanie wlosow (003).jpg

Znajdź przyczynę od wewnątrz

Wypadające włosy to znak od organizmu, że coś jest nie tak. Dlatego, zanim zaczniesz stosować odpowiednie kosmetyki, wcierki i szampony, przyjrzyj się kwestiom zdrowotnym. W przypadku włosów obowiązuje zasada: „co wewnątrz to na zewnątrz”.

Pierwszym krokiem w znalezieniu przyczyny wypadania włosów powinno być wykonanie badanie krwi. Morfologia pokaże ewentualne niedobory lub braki odpowiednich składników, które wpływają na stan naszych włosów. Szczególną uwagę zwróć na poziom żelaza, ferrytyny i cynku. Jeżeli jednak badania krwi okażą się w normie, kolejnym krokiem powinno być udanie się do specjalisty, czyli na przykład endokrynologa, który przyjrzy się m.in.: pracy tarczycy oraz hormonów.

Postaw na odpowiednio dobraną pielęgnację

W przypadku problemu wypadających włosów warto działać wielotorowo. Możesz zastosować kosmetyki zarówno drogeryjne, jak i apteczne. Postaw przede wszystkim na delikatny szampon, które oczyści skórę głowy, ale nie podrażni jej nadmiernie.

Warto pamiętać także o regularnym peelingu skóry głowy. Oczyści on skalp z resztek kosmetyków do stylizacji, poprawi krążenie krwi i odbije włosy od nasady. Jeżeli zmagasz się z problemem wypadających włosów, nie unikaj odzywek i masek na włosy. Chronią one kosmyki na całej długości, jednak warto wybierać delikatne i niezbyt obciążające formuły.

Twoim must-have w przypadku wypadających włosów to wcierki w połączeniu z masażem skóry głowy. Ziołowa wcierka to bogactwo składników odżywczych, dlatego warto ja regularnie stosować. Dzięki temu Twoje włosy znacznie szybciej się zregenerują i pojawi się więcej baby hair.

Zastosuj domowe kuracje

W przypadku wypadających włosów swoją pielęgnację możesz wspomóc domowymi sposobami. Jednym z popularnych rozwiązaniem jest stosowanie maski jajecznej na włosy. To metoda znana już naszym babkom. Wystarczy, że oddzielisz żółtko od białka i do żółtka dodasz łyżkę oliwy z oliwek. Tak przygotowaną maskę nałożysz na włosy, potrzymasz około 20 minut pod foliowym czepkiem, a następnie zmyjesz.

Skuteczną metodą jest również drożdżowa kuracja. Drożdże na włosy należy stosować nie dłużej niż miesiąc, pijąc porcję rozpuszczoną w wodzie. Ten produkt używany do pieczenia jest bogaty w różnorodne składniki odżywcze, które wzmacniają kosmyki.

Zmień swoje codzienne nawyki

W przypadku wypadających włosów znaczenie ma nie tylko pielęgnacja, ale także codzienne obchodzenie się z nimi. Kondycję włosów pogarsza na przykład czesanie ich szczotką na mokro, chodzenie spać z wilgotnymi włosami czy nadmierne używanie urządzeń do stylizacji ze zbyt wysoką temperaturą. Eliminacja każdego z tych złych nawyków zdecydowanie poprawi stan Twoich włosów, a Ty szybciej uzyskasz wymarzony efekt zdrowych i mocnych kosmyków.

Pamiętaj, że nadmierna utrata włosów to problem, który wymaga różnorodnych rozwiązań i cierpliwości. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci w walce z tym problemem.

Artykuł sponsorowany 


Dodał(a): Redakcje Poniedziałek 20.05.2024