Wyszły na jaw szczegóły rozmowy Nawrockiego z Trumpem. Minister wszystko ujawnił
W niedzielę podczas wideokonferencji Karol Nawrocki miał okazję porozmawiać z Donaldem Trumpem. A o czym dyskutowali? Prezydencki minister ujawnił szczegóły. Nie zabrakło tematu Władimira Putina.

Karol Nawrocki, fot. AKPA
Rozmowa przedstawicieli krajów z Donaldem Trumpem
W niedzielę 28 grudnia doszło na Florydzie do spotkania Donalda Trumpa z Wołodymyrem Zełenskim. Ich rozmowa skupiała się przede wszystkim na planie, który mógłby pomóc zakończyć wojnę na Ukrainie i wprowadzić tam długo wyczekany pokój.
Tuż po ich spotkaniu nadszedł czas na kolejne zaplanowane wydarzenie, jakim była wideokonferencja z przedstawicielami europejskich krajów. Polskę wówczas reprezentował Karol Nawrocki, który od kilku miesięcy pełni funkcję prezydenta. Teraz pojawiły się informacje dotyczące szczegółów ich rozmowy.
Wiadomo, o czym rozmawiał Karol Nawrocki z Donaldem Trumpem
Jak wynika z informacji podawanych przez kancelarię prezydenta, Karol Nawrocki podczas rozmowy z Donaldem Trumpem miał wskazać na ważną rolę naszego kraju w momencie podpisania pokoju. Miał tu na uwadze m.in. hub logistyczny pod Rzeszowem.
Ponadto w poniedziałek Marcin Przydacz - minister prezydencki - w rozmowie z Polsat News uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział o rozmowie Karola Nawrockiego z Donaldem Trumpem. Poruszono tam temat Władimira Putina i jego rządów, podkreślając jednocześnie, ze "Rosja nie dotrzymuje umów i jest w stanie oszukać każdego".
Nie należy ufać Władimirowi Putinowi, to zostało powiedziane wprost [...] Im więcej zaufanych ludzi, takich, których Donald Trump w jakimś sensie lubi, szanuje, chce z nimi rozmawiać, będzie przedstawiać tę rzeczywistość, tym mniejsza szansa, że inni, którzy podszeptują jakieś prorosyjskie narracje w Białym Domu, będą słuchani - tłumaczył.
Twój komentarz został przesłany do moderacji i nie jest jeszcze widoczny.
Sprawdzamy, czy spełnia zasady naszego regulaminu. Dziękujemy za zrozumienie!
Śmierć sześciu osób w Wigilię. Ujawniono, kim były ofiary
Donald Tusk ws. zakończenia wojny na Ukrainie: "Pokój jest na horyzoncie"
Polacy wskazali "Człowieka roku 2025". Zaskakujący wynik sondażu
Nie żyje 26-letni policjant. Wstrząsające kulisy tragedii
Wstrząsająca relacja rodziców z Jeleniej Góry. To dlatego Hania zabiła 11-letnią Danusię?

