Techno remix kawałka posła PO trafił na szczyt amerykańskiej listy przebojów

Każdy poseł poza swoja działalnością polityczną jest też człowiekiem zajmującym się innym zawodem. Jednak nie każdy może pochwalić się nagraniem kawałka, który w remiksie stał się hitem w Stanach Zjednoczonych. No, chyba że poseł PO Michał Gramatyka.
top.png
Polacy oprócz disco-polo i rapu z pewnością lubią też muzykę klubową. Jeden z jej fanów całkiem niedawno tak wkręcił się w imprezę, że skończył, tańcząc na ołtarzu w kościele. Teraz wszyscy mamy powody do tego, żeby podnieść swoje cztery litery i pokazać kocie ruchy, bo remix piosenki polskiego posła trafił na listę przebojów magazynu Billboard.

Michał Gramatyka, oprócz tego, że piastuje stanowisko posła PO, jest znany również jako członek zespołu Perły i Łotry, w którym gra i śpiewa piosenki szantowe. Jego formacja nagrała utwór “My Mother Told Me”, który powstał na podstawie ludowej skandynawskiej pieśni.

Piosenka szybko stała się hitem w serwisie Youtube i zainteresował się nią francuski DJ L.B. One, znany m.in. z przeboju „Tired Bones”. Utwór polskiego zespołu tak bardzo mu się spodobał, że postanowił odezwać się do jego autorów.

“Pewnego dnia po prostu napisał do mnie na Whatsappie. Do mnie, bo mój numer podany jest jako kontaktowy na stronie Pereł i Łotrów. L.B. One zachwycił się naszym wykonaniem ‘My Mother Told Me’. Wspominał, że jego utwór ‘Tired Bones’ był hitem w polskich stacjach radiowych. Lubimy eksperymenty w muzyce, więc zgodziliśmy się na współpracę. Potem odezwała się jego wytwórnia, przysłali kontrakt, ustaliliśmy zasady korzystania z remiksu, który stworzył L.B. One” – zdradził Gramatyka w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.Jego remix trafił do większości popularnych serwisów streamingowych takich jak Youtube, Spotify czy Deezer. Po trzech miesiącach od momentu opublikowania "My Mother Told Me" w wersji klubowej znalazł się na 43. miejscu listy Hot Dance/Electronic Songs magazynu Billboard. Co więcej, trafił także na 8. pozycję wśród najlepiej sprzedających się w internecie przebojów tanecznych i elektronicznych.

Sprawdź: RaPsy 997, czyli rapujący policjanci. “Trzymamy za jaja wszystkie mafie w Polsce”

“Sami nie wierzyliśmy, dopóki nie ujrzeliśmy list przebojów. Coś niesamowitego. W internecie ludzie zaczęli też zadawać pytania o oryginalną wersję utworu. W Spotify błyskawicznie doszliśmy do 100 tysięcy odtworzeń. W serwisie iTunes w tydzień sprzedaliśmy tysiąc egzemplarzy piosenki” – przyznał poseł. “A oprócz remiksu techno powstała też heavy-metalowa wersja My Mother Told Me” – dodał.

Całe szczęście jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby przerobić utwór na wersję disco-polo.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Piątek 02.10.2020