”Liczy się kasa, płytki przekaz”. Peja o stanie polskiego rapu [WYWIAD]

Byliśmy na koncercie w Warszawie, zaraz po którym udało nam się z artystą porozmawiać.
peja-ckm.jpg

17 września ukazał się najnowszy album Rycha Peji o tytule „Black Album”. To też czwarta płyta w ciągu ostatnich dwóch lat, która w całości została wyprodukowana przez Magierę. Raper ruszył w trasę koncertową w związku z promocją albumu. 

Patrycjusz Pasik: Czwarty koncert na trasie „Black Album” – jak wrażenia?
Peja: Świetnie. Pełna dyspozycja, zarówno nasza jak i publiczności. Technicznie wszystko fajnie, pełna ekspresja, luz, zabawa. Z Dj’em wymienialiśmy promienne uśmiechy. Dobrze było wrócić do stolicy i zrobić to tak, jak należy. Tym bardziej, że skumulowały nam się te albumy.

Patrycjusz Pasik: Trzy płyty w ciągu roku. 21 września w zeszłym roku G.O.A.T, chwilę przed pandemią epka 2050, no i teraz Black Album. Pandemia sprzyjała tworzeniu muzyki, gdy nie graliście koncertów?
Peja: Siedziałem trochę więcej w domu, ale w zasadzie pomysły co do Black Albumu zaczęły powstawać już we wrześniu 2019 roku. W międzyczasie nagraliśmy utwór do filmu PSY 3, wyszła epka, potem było #Hot16Challenge. W maju wszedłem do studia i rozpocząłem przymiarki do Black Albumu, w czerwcu w zasadzie miałem koniec. Potem jeszcze w lipcu dogrywali się goście, a ja dopracowywałem sobie refreny. 

Patrycjusz Pasik: Czy epka 2050 mogłaby być częścią Black Albumu?
Peja: Nie. Był plan na epkę. Został on zrealizowany, a Black Album jest integralną, osobną częścią. 

[...]

Patrycjusz Pasik: To jest właśnie fakt, że raperów nie ocenia się po tym, jakie mają skille, a po liczbie obserwujących na Instagramie.
Peja: Liczy się kasa, płytki przekaz. Uważam, że naprawdę każdy ma swoje sumienie albo go nie ma. [...]

Cały wywiad możesz zobaczyć poniżej:O AUTORZE:
Patrycjusz Pasik - nasz człowiek, który od lat interesuje się hip-hopem. O polskiej scenie wie wszystko. Na każdą życiową sytuację znajdzie jakiś rap-cytat. Ostatnie 3 dychy wyda nie na obiad, a na nową rapową płytę. Zawodowo zajmuje się czymś całkowicie innym, dzięki czemu wszystko, co od niego otrzymacie, zawsze będzie niewymuszone i pełne zajawki.
patrycjusz.jpgDodał(a): Patrycjusz Pasik Środa 23.09.2020