RaPsy 997, czyli rapujący policjanci. “Trzymamy za jaja wszystkie mafie w Polsce”

W Polsce raperów mamy jak psów. Jest ich tylu, że coraz trudniej zapamiętać ich skomplikowane pseudonimy. Pojawiła się jednak formacja, która na pewno zapadnie na długo w twojej pamięci. RaPsy to grupa policjantów, którzy postanowili nagrać hip-hopowy kawałek.
RaPsy.png
“Rapsy potocznie oznaczają muzykę rapową, ale że w słowie pojawiają się także ‘psy’, zwrot nabrał teraz drugiego znaczenia” – wyjaśniają członkowie kolektywu. Wśród nich są: inicjator projektu Szymon Głuszek "NZNŻ", Tymoteusz Majewski "Tymo", Bartosz Janisz "PanQ" i „Darko”, który ze względu na rodzaj pełnionej służby nie ujawnia swojej tożsamości.

Każdy z funkcjonariuszy sam napisał swoją zwrotkę do kawałka „Niebieskie Ulice”. Żeby nie było żadnych spekulacji, że policjanci, zamiast łapać przestępców, będą uczestniczyć w beefach z przedstawicielami polskiej rap sceny, mundurowi zaznaczają, że projekt jest czystą zajawką i został zrealizowany w czasie wolnym od służby.

“Prosimy pamiętać, że utwór ten jest to nasza wizja artystyczna, nie należy jej traktować jako oficjalnego hymnu, czy też traktować dosłownie wszystkich zawartych w piosence słów, gdyż znajduje się tam wiele odniesień do innych utworów czy też literatury oraz filmu” – podkreślają policjanci.

À propos filmu, do kawałka został nagrany także klip. “Teledysk ten dedykujemy głównie policjantom, którzy na co dzień wypełniają słowa policyjnego ślubowania i stawiają często na szali swoje własne zdrowie, a nawet życie. Jest to też jasny i bezkompromisowy przekaz dla środowisk przestępczych” – mówią RaPsy.
Dodał(a): CKM.pl / fot. youtube Wtorek 21.07.2020