Prawie 300 tysięcy osób w kolejce do gry. Beta Battlefield 6 wystartowała
Wielu fanów serii Battlefield nie mogło się doczekać startu bety nowej odsłony – Battlefield 6. Niestety, zamiast rzucić się w wir bitew, większość z nich utknęła... w kolejce. I to nie byle jakiej. Nawet 250 tysięcy osób czeka na możliwość wejścia do gry, a niektórzy donoszą, że ich miejsce w kolejce przekroczyło 300 tysięcy.

Tłok jak nigdy wcześniej
Już dzień przed oficjalnym startem wczesnego dostępu pojawiały się sygnały, że zainteresowanie betą może być ogromne. Rzeczywistość przebiła jednak najczarniejsze scenariusze. Serwery po prostu nie wytrzymały naporu graczy.
Twórcy gry wydali komunikat, w którym tłumaczą, że mamy do czynienia z największą otwartą betą w historii serii. Żeby zachować jakąkolwiek stabilność działania serwerów, muszą wprowadzać ograniczenia i wpuszczać graczy partiami. Mimo to wielu użytkowników spędza w kolejce nawet godzinę – bez żadnej gwarancji, że w końcu uda im się wejść do gry.
To dopiero początek?
Co najgorsze – to dopiero wczesny dostęp. Prawdziwy tłum pojawi się 9 sierpnia, kiedy beta stanie się dostępna dla wszystkich graczy. Jeśli już teraz serwery są przeciążone, można się spodziewać, że sytuacja się jeszcze pogorszy.

Facebook.com / Cod Polska/ Błażej Leszczewicz
Wielkie zainteresowanie czy niedoszacowanie?
Z jednej strony to świetna wiadomość dla deweloperów – zainteresowanie grą jest ogromne. Z drugiej – pokazuje to, że infrastruktura nie była gotowa na taką skalę. Fani są sfrustrowani, a fora internetowe pełne są relacji rozczarowanych graczy, którym nie udało się jeszcze nawet zobaczyć ekranu ładowania.
Dla wielu osób ten falstart bety to nie tylko utrudnienie, ale też lekcja ostrożności przed premierą pełnej wersji gry.
Twój komentarz został przesłany do moderacji i nie jest jeszcze widoczny.
Sprawdzamy, czy spełnia zasady naszego regulaminu. Dziękujemy za zrozumienie!

Duńczycy chcą usunąć pomnik syreny ze względu na widoczne piersi

Wrocławska restauracja wprowadziła dopłatę za klimatyzację. Ile należy się za taki luksus?

Staruszka przez 20 lat nieświadomie używała granatu jako młotka kuchennego

Szef Starbucksa zarobił tyle, że przeciętny jego pracownik musiałby pracować na to od 4634 p.n.e

Pan Irek z Chorzowa i siła internetu. Jak stał się najbardziej popularnym taksówkarzem w Polsce?