Czarny wyszczupla, lecz też dołuje. Dzieci mają chodzić w kolorowych ubraniach!
To wszystko za sprawą dyrekcji szkoły w Teksasie, która powiązała czarny kolor strojów swoich uczniów z ich złą kondycją psychiczną. Zgodnie z nowymi przepisami, noszenie całego czarnego stroju ma być zabronione, a nieprzestrzeganie tej zasady będzie wiązać się z konsekwencjami- jak tłumaczy dyrektor szkoły w El Paso Nick DeSantis. "Taki wygląd stał się powiązany z zapadalnością na depresję i/lub wpływa na zwiększony odsetek przestępczości wśród młodzieży. Chcemy aby nasze dzieci były szczęśliwe i gotowe do nauki".

Jak podaje BBC, w sprawie nowych wymagań otwarcie wypowiadają się także nauczyciele. Mimo mieszanych opinii, jakie krążą wśród rodziców, kadrę przekonuje teoria, według której uczeń w złym stanie psychicznym zmienia swój rodzaj ubioru.
Sprawdź również: Egzotyczne królestwo pod Radomiem! Nie muszą tam płacić podatków
Właśnie w kontrataku do tych wypowiedzi rodzice apelują - taka zasada nie zmieni stanu psychicznego naszych dzieci. Jest to karanie tych nastolatków, którzy stawiają na komfort w swoim stylu ubierania. Według rodziców, zamiast wdrażania kolejnych zakazów, szkoła powinna zadbać o dzieci najbardziej prześladowane przez grupę oraz zapewnić każdemu dostęp do szkolnego psychologa.
Według internetowych wpisów rodziców dzieciaki nie będą miały możliwości noszenia min. Czarnych spodni - to przecież zbyt duży element stroju. Do szkoły będzie można chodzić w jeansach czy spodniach w kolorze khaki. Jesteśmy ciekawi, czy taki sam kodeks będzie obowiązywał nauczycieli oraz dyrekcję. Podobno praca w oświacie jest wyjątkowo obciążająca. Należałoby dać dobry przykład młodym ludziom.
Przeczytaj także
KOMENTARZE (0)
Twój komentarz został przesłany do moderacji i nie jest jeszcze widoczny.
Sprawdzamy, czy spełnia zasady naszego regulaminu. Dziękujemy za zrozumienie!

