Jan Paweł II w grze Star Wars Battlefront

Po sukcesie serialu „Młody papież” i entuzjastycznie przyjętym obrazie „Dwóch papieży” nastał czas, aby Ojciec Święty zawitał do świata „Gwiezdnych Wojen”.
jp2.jpg

Powiedzmy sobie szczerze – papieska sutanna ma w sobie coś z science-fiction. Wystarczy podmienić pastorał na miecz świetlny i mamy gotową postać z uniwersum Star Wars. Mniej więcej tak też wygląda nakładka z papieżem Polakiem, która kilka dni temu pojawiła się w serwisie Nexsus. Jej twórcą jest pochodzący z Polski użytkownik o nicku xD0IT. Postać słynnego Polaka zastąpi jest zamiennikiem. Mod stworzony przez użytkownika podmienia postać Kylo Rena. 

Okazuje się, że to nie jedyny polski akcent. Ten sam autor zaprosił do uniwersum gwiezdnych wojen legendę polskiej piosenki, czyli Krzysztofa Krawczyka, który z kolei zastępuje w grze Lando Calrissiana. Dla obu postaci kreatywny fan Star Wars przygotował promocyjne filmiki z użyciem głosów pierwowzorów.Modyfikacje są dostępne wyłącznie na komputery stacjonarne i nie wpływają na przebieg rozgrywki. Można je pobrać tutaj.Gra Star Wars: Battlefront II pojawiła się na rynku jesienią 2017 roku. Ostatnia aktualizacja wzbogaciła grę o detale z najnowszej części serii Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 09.01.2020