Nowa polska gra – symulator Jezusa

Po kiepsko przyjętej „Agony”, czyli grze o piekle producenci postanowili spróbować swoich sił z drugiej strony i zapowiedzieli "I am Jesus Christ", w której będzie można wcielić się w Chrystusa.
jch.JPG

Jeśli uważasz, że jest stanowczo za mało religii w twoim życiu, to gra „I am Jesus Christ” doskonale wypełni tę pustkę. Studio SimulaM zapowiada, że nowa produkcja ma być bardzo realistyczną symulacją opartą na motywach zaczerpniętych ze Nowego Testamentu. Każdy gracz będzie miał więc szansę przeżyć historię jednej z najsłynniejszych postaci w historii – od chrztu, aż do zmartwychwstania.

Gracze będą wcielali się bezpośrednio w Jezusa i będą wykonywać typowe dla niego czynności takie jak zmiana pogody, zamienianie wody w wino, wskrzeszanie nieboszczyków i umieranie na krzyżu. Z założenia gra ma nie być prześmiewcza, ale biorąc pod uwagę, że w świecie gamingu w zasadzie można już wszystko, to nie do końca jest pewne jak tak zwyczajne – jak na świat gier komputerowych – wydarzenia miałby oczarować użytkowników. 

Wiadomo, że gra będzie dostępna wyłącznie na PC, data premiery pozostaje nieznana.Z kolei dla tych, którzy niekoniecznie widzą się w roli Chrystusa, polskie studio Movie Games przygotowało grę, w której można wcielić się w dilera narkotyków – Drug Dealer Simulator proponuje graczom wejście do świata podejrzanych transakcji, dziwnych roślin i niebezpiecznych układów.

Natomiast gracze chcący pozostać w religijnych klimatach mogą spróbować swoich sił w „Priest Simulator”. To oferta skierowana dla tych, którzy zawsze chcieli zostać egzorcystą, ale nie wiedzieli od czego zacząć. Dostają więc opętanych ludzi i możliwość wypędzenia szatan. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Poniedziałek 09.12.2019