PlayStation 5 - premiera, funkcjonalności, logo

Powietrze zeszło. Sony zaprezentowało logo nowej generacji kultowej konsoli oraz potwierdziło techniczne szczegóły PlayStation 5.

Choć Japończycy nie zaprezentowali PlayStation 5 w pełnej krasie, to publiczność dostała solidne podsumowanie wiadomości, które regularnie przedostawały się do prasy.

Zostało też potwierdzone przypuszczenie dotyczące daty premiery – zgodnie z założeniem producenta konsole mają pojawić się w sprzedaży w najgorętszym okresie sprzedażowym w 2020 roku, czyli w okolicy Bożego Narodzenia. 

Co zatem znajdą pod choinką wielbiciele gier? Jeśli chodzi o funkcjonalność, to wiadomo, że sprzęt potrzyma dźwięk 3D, adaptacyjne/haptyczne triggery, szybki dysk SSD, wasparcie dla ray tracingu oraz napęd Blu-ray.

Podczas konferencji nie podano szczegółów konkretnych rozwiązań, więc trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne komunikaty Sony.

Póki co, w sieci regularnie pojawiają się zdjęcia deweloperskich wersji nowej konsoli i choć producent zapowiada, że nowa wersja PlayStation ma rzeczywiście mieć kształt litery V, to doskonale wiadomo, że ostateczny wygląd urządzenia może znacznie różnić się od prototypu.
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. SONY Wtorek 07.01.2020