Japończycy stworzyli gigantycznego robota. Dał "pierwszy krok"

Twórcy filmów i seriali już nieraz zainspirowali naukowców i konstruktorów do zrealizowania ich fikcyjnych wizji w świecie rzeczywistym. Już teraz w Japonii trwają ostatnie szlify 18-metrowego robota wzorowanego na serii anime "Gundam".
Bez tytułu.png


Gdy zobaczyliśmy na YouTube filmik z japońskim robotem, od razu przypomniały nam się weekendowe poranki z dzieciństwa spędzone przed telewizorem. Oglądaliśmy wtedy popularny w latach 90. serial "Mighty Morphin Power Rangers". Każdy chciał wtedy być jednym z kolorowych wojowników i posiadać własnego zorda.

Japończycy, którzy stoją za produkcją tego typu seriali, najwyraźniej mieli podobne marzenia. Aktualnie w Jokohamie realizowany jest projekt o nazwie Gundam Factory Yokohama. Jego celem jest stworzenie robota inspirowanego popularną serią anime "Gundam". Jest to replika RX-78-2 Gundam, czyli mobilnego kombinezonu wprowadzonego do serialu w 1979 roku.

18-metrowy i ważący 25 ton mechaniczny gigant jest już na wykończeniu. W serwisie YouTube pojawił się filmik, na którym widać, jak ten porusza nogami. Firma jednak nie chce pokazać zbyt wiele przed oficjalną premierą. Właśnie dlatego na nagraniach przedstawiono tylko częściowo “pierwszy krok” robota.Projekt jest realizowany z kilku wyjątkowych okazji. Po pierwsze miał on być atrakcją podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich, które z wiadomych przyczyn zostały przeniesione na przyszły rok. Po drugie jego twórcy chcą uczcić 40. rocznicę powstania serii "Gundam".

Mamy tylko nadzieję, że Japończycy nie pracują dodatkowo nad stworzeniem Godzilli. Chociaż w sumie chętnie zobaczylibyśmy na żywo spektakularny pojedynek przerośniętej jaszczurki z gigantycznym robotem.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. YouTube Poniedziałek 03.08.2020