Elon Musk wydrążył tunel pod Las Vegas. To będzie metro dla Tesli

Ekscentryczny miliarder coraz bardziej się rozkręca. Podobnie rozkręciła się maszyna, która pod Las Vegas wykopała tunel o długości 2,6 kilometra. Nie spotkasz tam jednak pociągu, a autonomiczne Tesle.
dworzec-f649567d0e9e2041533fb98ef67b43c0_68952a.jpeg

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, jest doskonale znany ze swoich odlotów. Niedawno postanowił pozbyć się większości dóbr fizycznych a w tym dwóch domów. Jeden z nich udało się mu sprzedać za 29 mln dolarów w gotówce.

Żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę wokół swojego nazwiska, po udanej misji statku Dragon Crew pochwalił się, że najnowszy Tesla Roadster ma mieć napęd rakietowy. Dzięki grafikowi Slavowi Popovskiemu dowiedzieliśmy się, jak może wyglądać takie przyspieszenie.
Boring+tunnel_-2.jpg5H7A0555_2_contrast.jpg
Musk jednak nie przestaje zaskakiwać i po podboju kosmosu przerzucił się na równie skomplikowaną sferę. Jego najnowszy startup Neuralink tworzy mikrochip, umożliwiający bezpośrednią komunikację na linii ludzki mózg – komputer. Mają one leczyć choroby psychiczne, a także sprawić, że muzykę ze smartfona odtworzysz bezpośrednio w głowie, z pominięciem słuchawek.

Okazuje się, że Elon Musk chce wiercić dziury nie tylko w ludzkich głowach, ale także w ziemi. Jedna została już wydrążona pod Las Vegas. Specjalna maszyna należąca do The Boring Company skończyła kopać długi na 2,6 kilometra tunel w samym centrum miasta. Zejść do podziemnego dworca będzie można po ruchomych schodach.
TBM.png
W owym podziemnym korytarzu nie będą jednak kursowały pociągi, a autonomiczne Tesle. Rozwiązania ma pozwolić na unikanie korków obecnych na powierzchni miasta, w którym ruch jest większy niż na Marszałkowskiej. 62 autonomiczne pojazdy mają poruszać się z prędkością 65 km/h. W zależności od modelu będą mogły przewozić od 3 do 16 osób.Las Vegas Convention Center Loop, czyli metro dla Tesli ma wystartować w styczniu 2021 roku. Dwa jednokierunkowe tunele mogą być w przyszłość powiększane i łączyć inne części miasta. Wygląda na to, że po podboju kosmosu i ludzkiego umysły przyszedł czas na eksplorację wnętrza Ziemi.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Poniedziałek 27.07.2020