Żółwie Sylvestra Stallone’a z pierwszego „Rocky’ego” wciąż żyją. I wystąpią w „Creedzie 2”!

Takiego powrotu bohaterów z pierwotnej obsady chyba mało kto się spodziewał.

Przed premierą pierwszej części „Creeda” nie brakowało głosów, że projekt ten jest z góry skazany na porażkę. Sceptycyzm był w zasadzie zrozumiały – na manewrze typu „zróbmy film o mało znanym synu/kuzynie/innym krewnym kogoś znanego” wyłożył się wcześniej niejeden filmowiec. Na szczęście w przypadku „Creeda” tak nie było – film został ciepło przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków, co zaowocowało rzecz jasna kontynuacją.

Wielu fanów „Rocky’ego” z pewnością ucieszy fakt, że na ekranie zobaczą bohaterów, którzy pojawili się w pierwszym filmie z serii z 1976 roku. Mowa o Cuffie i Linku – dwóch żółwiach, które nieznany jeszcze Rocky Balboa kupił w sklepie zoologicznym, gdzie pracowała Adrian. Jak się okazuje, oba gady mają się świetnie i wystąpią w „Creedzie 2”. Chociaż trzeba przyznać, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat nieco urosły. Dla przypomnienia – tak Cuff i Link prezentowali się w pierwszym „Rockym”:

Fabuła „Creeda 2” ma się koncentrować wokół walki Adonisa Creeda (w tej roli ponownie zobaczymy Michaela B. Jordana) z Vitorem Drago, czyli synem znanego z „Rocky’ego IV” Ivana Drago. Rola Vitora została powierzona profesjonalnemu rumuńskiemu bokserowi Florianowi „Big Nasty” Munteanu. I patrząc na niego, zdecydowanie nie zazdrościmy Jordanowi.
Film ma trafić do kin w listopadzie 2018 roku.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.instagram.com/officialslystallone/ Czwartek 10.05.2018