Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik rozwiążą zagadkę morderstwa prostytutki w nowym serialu Showmax

Showmax nie zwalnia tempa i ogłasza kolejną produkcję oryginalną. Osadzony w Polsce lat 80. serial zatytułowany będzie „Rojst”. Wystąpią Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.
ROJST_SHOWMAX_2 min.jpg

Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, którą będzie można zobaczyć w tym roku.

- Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 80., w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd - powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE.

- Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych - czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu – dodał Jan Holoubek, reżyser i współautor scenariusza serialu „Rojst”.

Razem z Holoubkiem nad scenariuszem pracował Kasper Bajon, operatorem został Bartek Kaczmarek. W serialu, poza Sewerynem (wywiad z nim możecie przeczytać TUTAJ) i Ogrodnikiem, zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

ROJST_SHOWMAX_1 min.jpg

O serialu
Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr („Jesteś Bogiem”, „Rewers”, „Sala samobójców”). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

ROJST_SHOWMAX_3 min.jpg

Reżyser

Jan Holoubek, ur. 1978 w Warszawie – reżyser, operator filmowy. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Współpracował jako autor zdjęć przy pełnometrażowych produkcjach fabularnych teatrach telewizji oraz serialach, m.in. „Supermarket”, „Król Życia”, „Odwróceni”, „Prokurator”, „Kruk - szepty słychać po zmroku”. Jako reżyser zadebiutował filmem „Słońce i cień”, a następnie zrealizował „Pocztówki z republiki absurdu”. 

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Środa 09.05.2018