Wojna płci (1)

Tak, jak nie ma przygód bez gumki, mięśni bez ćwiczeń i picia bez kaca – tak nie ma związków bez konfliktów. Ponieważ kłótnie z kobietą są nieuniknione, naucz się je wygrywać

iStock-493624978.jpg


Niestety, wspólne życie z dziewczyną oznacza nie tylko częsty seks i darmowe jedzenie, ale także sprzeczki, kłótnie i „ciche dni”. Kobieta i kłótnia są ze sobą nierozerwalnie związane. Zawsze występują razem! Co więc masz robić w konfliktowych sytuacjach, żeby wyjść na swoje? Jak masz się zachowywać, żeby nie polec na froncie w odwiecznej wojnie płci? Oto wskazówki na „związkowe sytuacje wysokiego napięcia”.

Ona chce kontrolować twoje wyjścia z domu
CZEGO NIE ROBIĆ: Nie żebrz o pozwolenie na wyjście. Dziewczyna nie jest twoją matką, a ty nie masz 15 lat – nie musisz z nią uzgadniać z kim i na jak długo wychodzisz.
CO ZROBIĆ: Na pytanie: „Kiedy wrócisz?” odpowiadaj: „Późno, nie czekaj na mnie”. Bo jeżeli podasz jej konkretną godzinę, a nie uda ci się wrócić o oznaczonym czasie, dasz jej do ręki broń przeciwko tobie. Zapewnij za to swoją kobietę – i tego dotrzymaj – że choć będziesz bez niej, to nie będziesz rozrabiał: nie zdradzisz jej, nie będzie musiała odbierać cię z komisariatu i nie zobaczy cię na YouTube w filmiku na którym tańczysz nago na stole z abażurem na głowie. Wyślij jej też czasem SMS–a z imprezy, żeby wiedziała, że żyjesz i nawet kiedy się bawisz, to o niej pamiętasz. A po powrocie pamiętaj o komplemencie, o którym napisaliśmy wcześniej.
UWAGA: Niestety (albo stety) konieczna jest tu zasada wzajemności: żeby mieć samemu wolność imprezowania, ty musisz dać taką samą wolność swojej dziewczynie.

Ona chce ślubu
CZEGO NIE ROBIĆ: Nie mów jej, że ślub to poważna decyzja i jeszcze musisz ją przemyśleć. Bo ona zrozumie to tak: „Sorry, mała, ale nie jesteś tą jedyną”. Co się stanie potem, możesz się domyśleć.
CO ZROBIĆ: Sprawdź, czy jej nie zależy tylko na pierścionku zaręczynowym do szpanowania przed koleżankami. Jeśli tak, odżałuj kasę na brylant, oświadcz się padając na kolana i licz, że dobrze oceniłeś sytuację. Jeśli jednak kobieta o tym ślubie mówi na serio, podejdź ją dyplomatycznie. Oczywiście potwierdź, że na pewno się pobierzecie, lecz teraz po prostu jest zły moment. Zrobicie to, gdy: dorobicie się mieszkania, zrobicie oboje kariery, odbędziecie podróż dookoła świata itp. A że nim to się stanie, miną długie lata?
Przecież wasza miłość jest wieczna, nie musicie się spieszyć...

Ona chce mieć dziecko
CZEGO NIE ROBIĆ: W żadnym wypadku nie mów jej, że te śmierdzące bachory to czyste zło. Kobiety kochają dzieci.
CO ZROBIĆ: Zachowuj się podobnie, co przy wymigiwaniu od ślubu (czytaj wyżej). Więc nie mów, że nie chcesz mieć teraz dzieci – powiedz, że chcesz się jeszcze nacieszyć byciem z nią tylko we dwoje, bo jest wam razem tak cudownie itp. Mimochodem porusz wątek finansowy: jeszcze was nie stać na ten luksus, bo dziecko będzie oznaczało, że skończą się romantyczne wakacje all inclusive w Turcji, a przede wszystkim, jako odpowiedzialny mężczyzna, chcesz zapewnić swoim pociechom odpowiedni poziom życia. I zapewnisz go, ale potrzebujesz na to jeszcze trochę czasu.
UWAGA: Te sposoby działają na kilka lat. Jeżeli nie chcesz mieć dzieci nigdy – to zamiast grać na zwłokę, powiedz o tym kobiecie od razu. Oszczędzisz sobie piekła potem.

iStock-679271216.jpg


Ona nie znosi twoich kumpli
CZEGO NIE ROBIĆ: Nie mów, że jej koleżanki są jeszcze głupsze. Licytacje w stylu przedszkolaków nigdy się nie sprawdzają.
CO ZROBIĆ: Jak mówi stare chińskie przysłowie: „Czego oczy twojej kobiety nie widzą, a uszy nie słyszą, to jej to nie wkurwia”. Z kumplami spotykaj się więc na mieście, a po powrocie do domu niech ci się czasem „przypadkiem” wyrwie, że znajomi ciągle ją chwalą („A wiesz, kochanie, Bolec wspomniał, że przypominasz mu Mirandę Kerr”). Kobieca próżność to potęga, jest więc wielka szansa, że po paru takich komplementach ona ich polubi.


Ona chce żebyście byli razem non stop
CZEGO NIE ROBIĆ: Nie mów jej, że potrzebujesz przestrzeni/ wolności/samotności. Kobieta poczuje się wtedy odrzucona i zraniona. I albo cię zostawi ze słowami: „Udław się swoją wolnością, draniu!”. Albo, co najgorsze, będzie usiłowała poprawić wasze relacje jeszcze bardziej się do ciebie „przyklejając”.
CO ROBIĆ? Zaproponuj jej wspólne spędzanie czasu na różne, generalnie niewinne sposoby – ale które raczej nie przypadną jej do gustu. Wspólne oglądanie piłki nożnej albo żużla w telewizji, wspólne granie w „Call of Duty”, wspólne naprawianie pralki... Dodatkowo często rozmawiaj z nią o samochodach, technologiach, wojnie w Syrii. Warianty są dwa: po jakimś czasie twoja dziewczyna sama zacznie
unikać tych „rozrywek” i da ci od siebie odetchnąć. Albo to wszystko autentycznie polubi, zaangażuje się i zostanie najlepszą kumpelą na świecie.

Zainteresowany? Ciąg dalszy – TUTAJ

Autor: Katarzyna Lewcun

Tekst pierwotnie ukazał się w CKM 01/2016.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz tylko w nowym numerze CKM:

11_ckm_17-617.jpg

Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na cały rok dostaniesz dwa numery za darmo i dodatkowy prezent gratis. KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM (KL) Piątek 06.10.2017