Tych kobiet lepiej unikaj (1)

Generalnie zawsze zachęcamy facetów do nawiązywania związków z kobietami w celach uprawiania działalności prorodzinnej oraz rozrywkowej. Ale też lojalnie ostrzegamy, czym to może grozić z niektórymi z nich...

iStock-486649694.jpg


Z pewnością widziałeś to na filmie z głosem Krystyny Czubówny: „Atrakcyjna samica kopuluje z samcem, aby po skończonym akcie zjeść partnera...”. Myślisz, że to tylko program przyrodniczy o owadach? Owszem – ale są też kobiety, które zachowują się jak modliszki! Wdzięczą się i uwodzą tylko po to, żeby zwabić do siebie mężczyznę. A gdy już facet znajdzie się w ich władzy, pozbawiają go chęci do życia (choć na szczęście niekoniecznie jedząc)... Niektóre zachowują się tak z premedytacją, inne zupełnie niechcący – ale wszystkie związki z toksycznymi kobietami kończą się dla mężczyzn klęską. 
Jak rozpoznać takie złe kobiety? Nie ma reguły: czasem wystarczy pięć minut rozmowy, a czasem 
potrzeba pięć miesięcy znajomości. Ważne żebyś uciekał, kiedy dostrzeżesz pierwsze sygnały ostrzegawcze. Poniżej przedstawiamy typy kobiet, których lepiej unikać – nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają jak dziewczyny z okładek CKM.

Materialistka
znaki szczególne: nie ma kasy
„Miiisiu, tak cię kocham, kup mi ten pierścionek, prooooszę!”. Znasz ten typ? Pewnie tak – wg badania „Polka i pieniądze” prawie 20 proc. polskich kobiet traktuje mężczyznę jako źródło finansowego bezpieczeństwa. A jeśli laska jest inteligentna (i ma duże cycki), to wyłudza kasę i prezenty tak subtelnie, że nim się zorientujesz, że kocha nie ciebie tylko twój portfel, jesteś bliski bankructwa.

Perfekcjonistka
znaki szczególne: dobrze wygląda (naprawdę dobrze)
Taka laska jest cała idealna – od końców perfekcyjnie ułożonych włosów, po idealnie pomalowane paznokcie u stóp. Co jest więc nie tak? Dr Paul Hewitt z Uniwersytetu British Columbia ustalił, że ludzie, którzy mają wobec siebie zawyżone wymagania, przenoszą je także na innych ludzi. Taka dziewczyna będzie więc wymagać absolutnej perfekcyjności także od ciebie. Nie spełnisz jej wygórowanych wymagań (za dużo piwa, za mało pedicure) – zniszczy cię.

Narcyzka
znaki szczególne: pewna siebie, seksowna, efektowna
Na pierwszy rzut oka: gwiazda. Ale przy bliższym poznaniu okazuje się wredną i zapatrzoną 
w siebie (sorry za słownictwo) zimną suką. Wygląda świetnie i o tym wie, więc nigdy nie odwdzięczy ci się za twoje starania – ani w kuchni, ani w łóżku, bo uważa, że wszystko jej po prostu się należy. I jeszcze szybko cię zdradzi. Z badań Davida Bussa i Todda Shackelforda jasno wynika, że narcyzm jest jedną z trzech głównych cech osobowości bezpośrednio połączonych ze skłonnością do niewierności. 


Córeczka mamusi
znaki szczególne: ma starszą kopię
Jej wizja związku to trójkąt: ty, ona i jej matka (zdecydowanie nie MILF–a). Taka dziewczyna 
o wszystkim mamusię informuje i o wszystko ją pyta. A pani matka radośnie to wykorzystuje i uprzykrza ci życie na milion wrednych sposobów. Jakich? Psychoterapeutka Susan Forward w książce „Toksyczni teściowie” wylicza m.in. ciągłe krytykowanie, poniżanie, rozkazywanie. Ale najlepszego rozwiązania problemu autorka nie podsuwa. Podsuwamy więc my: zmień kobietę.

Karierowiczka
znaki szczególne: ma kasę
Dziewczyna, która realizuje się w pracy, to oczywiście skarb (przy odrobinie szczęścia może nawet rzucisz swoją robotę, by poświęcić się oglądaniu sportu w TV). Gorzej, gdy kariera to jedyne, co ją naprawdę kręci. Wtedy: a) nie ma jej w domu, bo pracuje; b) jak jest, to masz jej nie przeszkadzać – bo zabrała pracę do domu; c) jak jest w domu i nie pracuje – to jest tak zmęczona, że chce tylko spać. I nie myśl, że dasz radę to zmienić! Badaczka Lucyna Golińska dowiodła, że im większą pracoholiczką jest kobieta, tym mniej jest ugodowa. Seks? Zapomnij. Obiad? Zapomnij. Poprasowane gacie: Zapomnij. Na pewno chcesz tak żyć?!

Nauczycielka
znaki szczególne: sexy belferka
Na zewnątrz może wyglądać świetnie, ale w środku to wulkan złości. Dlaczego? Wg badań 
„Psychospołeczne warunki pracy polskich nauczycieli” belferki nad Wisłą są kłębkiem nerwów. Co piąta nauczycielka była ofiarą głupiego żartu, a co dziesiąta padła ofiarą mobbingu. W efekcie taka laska nienawidzi całego świata. Będzie cię uczyć, pouczać, strofować, sprawdzać i oceniać 
w łóżku i poza nim. Wielu twierdzi, że nauczyciel to nie zawód, a pokuta za grzechy. Tylko dla
czego ty też masz pokutować?


Miłośniczka operacji plastycznych
znaki szczególne: wielkie usta
Kiedy ją poznajesz, ma biust jak Pamela Anderson, pupę jak Kim Kardashian i talię jak lalka Barbie. I nawet byłoby nieźle, gdyby chciała zatrzymać się na tym etapie. Ale nie – statystyki gabinetów chirurgii plastycznej wyraźnie pokazują, że szybkie „poprawianie” wyglądu uzależnia. Kto raz zdecydował się na taki zabieg, szybciej pójdzie na drugi. A potem na trzeci i czwarty... A ile to kosztuje i skąd wziąć na to pieniądze? Od ciebie oczywiście, albo... z przestępstwa. Po paru latach zamiast seksownej babki masz obok siebie mutanta z kosmosu. Nieokreślonej płci.

iStock-145244151.jpg

Lekarka
znaki szczególne: biały fartuch (a niby co innego?)
Fantazjujesz o seksownej pani doktor w kusym fartuszku? Lepiej poprzestań na fantazjowaniu. Badania naukowe potwierdzają, że praca w służbie zdrowia często powoduje problemy psychiczne– szpitale to prawdziwe fabryki ludzi znerwicowanych, zdołowanych, mających obsesję kontroli oraz skłonnych do uzależnień. Najgorzej jest, jeżeli nie tylko dziewczyna, ale ty też pracujesz w szpitalu. Jak pisze kanadyjski terapeuta Michael F. Myers w książce „Małżeństwa lekarzy”, takie związki to niemal zawsze 
tykająca bomba zegarowa! (...)


To pierwsza część artykułu o kobietach, których zdrowiej jest unikać. Inne typy, przed którymi cię uprzejmie przestrzegamy zamieścimy w części drugiej. Bardziej optymistyczne teksty znajdziesz w aktualnym numerze CKM.


Dodał(a): CKM (KL) Piątek 08.09.2017