Telefon na abonament czy oferta na kartę?

Telefon w abonamencie czy na kartę? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a więc sprawdzają się w innych przypadkach.
abonament-czy-prepaid.jpg

Wczoraj doładowałeś konto. Wysłałeś kilka SMS-ów, zadzwoniłeś do rodziców, przejrzałeś kilka stron w internecie. Dziś na koncie pusto, bo wczorajsza ważna i długa rozmowa pochłonęła wszystkie środki. Cóż, taka jest specyfika telefonów na kartę. Podpisując umowę z operatorem unikniesz przerwanych rozmów, ale w zamian musisz zobowiązać się do regularnych opłat. A to dla niektórych może okazać się sporym problemem. Zarówno telefon na kartę, jak i abonament, choć mają swoje plusy i minusy, mogą być dobrym rozwiązaniem. Rzecz w tym, by wybrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Telefon na kartę – dla kogo?

Oferty pre-paid do niedawna były domeną nastolatków. Obecnie ich zalety doceniają także dorośli, którzy doceniają brak przymusu opłacania kolejnych rachunków i możliwość przejścia do innego operatora w dowolnym momencie. Zatem jeśli nie jesteś typowym gadułą, nie prowadzisz biznesu ani długich rozmów z klientami, a jedynie chcesz być stale "w kontakcie" ze światem to rozwiązanie pre-paid będzie dla Ciebie odpowiednie.

Jakie są wady tego rozwiązania? Rzeczywistość posiadaczy telefonów na kartę nie zawsze jest jednak różowa. Nagły brak środków na koncie może skutkować rozłączeniem rozmowy w jej trakcie, a brak regularnych doładowań wiąże się zwykle z wyłączeniem numeru. Jeśli często korzystasz z telefonu, taka oferta może być po prostu nieopłacalna.

Kiedy wybrać abonament?

Oferta z rachunkiem to opcja dla lubiących długie rozmowy, surfowanie po sieci i SMS-owanie. Nie spotka Cię przykra niespodzianka i brak możliwości wykonania pilnego połączenia. Jednak obecne oferty na rynku, szczególnie te w ramach najniższych abonamentów nie posiadają opcji braku limitu na połączenia czy SMSy, więc dłuższa konwersacja może okazać się sporym nadwyrężeniem dla twojego portfela. Z kolei rozmawiając niedużo, lub wcale, jesteś zmuszony zapłacić całą kwotę miesięcznego abonamentu. Na szczęście wybór między abonamentem a ofertą na kartę nie zawsze musi być tak trudny.

Nju mobile zaciera granice

W Nju mobile na kartę zapominalscy nie muszą martwić się ewentualną stratą numeru, bo w ramach promocji "po wieki" będzie on ważny bezterminowo. Natomiast wybierając opcję z rachunkiem możesz być pewien, że dzięki zasadzie "nie zapłacisz więcej niż" nie spotka cię przykra niespodzianka przy kolejnym rachunku. Dodatkowo nie musisz wiązać się z operatorem długoterminową umową. Pełną ofertę znajdziesz na stronie njumobile.pl
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z njumobile.pl Poniedziałek 25.07.2016