Randki online: dlaczego tak nas kręcą?

Co sprawia, że coraz więcej osób docenia randki online jako nową formę nawiązywania znajomości partnerskich?

small charles-deluvio-vKEwDELlFbg-unsplash.jpg

Macie już za sobą pierwsze rozmowy. Wpadliście sobie w oko i z niecierpliwością czekacie na kolejną randkę online. Świetnie bawicie się w swoim towarzystwie i wydaje się, że możecie rozmawiać godzinami o wszystkim i o niczym. Nie przypuszczaliście, że wirtualne spotkania we dwoje mogą być aż tak ekscytujące i ciekawe. Dlaczego tak jest?

Fenomen randek online

Na zdjęciach wygląda niczym bogini. Już po kilku wymienionych zdaniach poczułeś przyjemny dreszczyk podekscytowania i, ku Twojemu zdziwieniu, zacząłeś uśmiechać się do monitora. Do każdego kolejnego spotkania w wirtualnej rzeczywistości starannie się przygotowujesz, czesząc się i dobierając odpowiedni ciuch. Jesteście już na etapie włączonych kamer, dlatego starasz się zawsze wyglądać perfekcyjnie.

Jak widać, randki online też mogą przyprawiać o znane wszystkim motyle w brzuchu. Mogą być emocjonującym przeżyciem, a przede wszystkim wielką szansą na znalezienie miłości. W internecie można się zakochać, a przestrzeń online pozwala na superciekawe i intrygujące spotkania, po których zawsze zadajemy sobie pytanie: a jak będzie, kiedy już spotkamy się offline?

Randki online mogą dostarczać nam mnóstwa radości i przyjemności. To świetny sposób na poznanie kogoś i miłe spędzenie czasu. Zawsze przed pierwszą randką ma się mętlik w głowie – bez względu na to, czy odbywa się ona w realu, czy w sieci. O ile w spotkaniach na żywo trzeba nieraz iść na żywioł, odpowiadając na kłopotliwe pytania ad hoc, o tyle internetowa rzeczywistość daje nam możliwość przemyślenia tego, co chcemy powiedzieć. To oczywiście kolejna zaleta randek online.

Do każdej z nich zawsze warto się przygotować. Zadbaj o ubiór i nastrój, który podkreśli charakter tego spotkania i pokaże partnerowi lub partnerce, jak ważny jest dla ciebie ten wspólnie spędzony czas.

Dlaczego jeszcze randki online są interesujące i ekscytujące? Ponieważ są poniekąd podróżą w nieznane, zwłaszcza na początku. Dzieląca partnerów przestrzeń dodaje dreszczyku emocji i sprawia, że chcemy wiedzieć więcej o osobie znajdującej się po drugiej stronie monitora, chętnie inicjujemy też kolejne spotkanie (lub z radością przyjmujemy zaproszenie, jeśli rozmówca nas uprzedzi). Poza tym wyobraźnia rozpalana jest myślami dotyczącymi charakteru, osobowości czy pasji osoby, z którą rozmawiamy.

Randki online są arcyciekawym doświadczeniem z jeszcze jednego powodu. Między partnerami rodzi się specyficzna więź, podszyta zaciekawieniem, fascynacją, chęcią bliższego poznania, wyobrażeniami o rozmówcy, pewną nutką tajemnicy i zostawienia czegoś na później, a finalnie – chęcią spotkania w cztery oczy.

Sposób na udaną randkę w internecie

Zawsze bądź uczciwy i mów prawdę, zwłaszcza na swój temat. Nie warto zwodzić drugiej osoby i mydlić jej oczu niestworzonymi historiami i opowieściami, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Spotkanie na żywo przecież prędzej czy później wszystko zweryfikuje. Poza tym dużo się uśmiechaj! Poczucie humoru jest również mile widziane. Nie naciskaj i nie przyspieszaj biegu wydarzeń. Daj dojrzeć tej znajomości.

Zadbaj też o to, abyście oprócz randek online mieliście ze sobą kontakt telefoniczny czy SMS-owy. To, że dobrze Ci się z kimś rozmawia od samego początku, nie oznacza, że zostaniecie małżeństwem za miesiąc. Czasem taka znajomość może zakończyć się na zwykłym koleżeństwie i to też jest ok.

Co jeszcze? Otwarcie, ale grzecznie mów o swoich uczuciach. Nigdy nie baw się emocjami drugiej osoby, nie zwódź jej. Graj w otwarte karty. Jeśli w tym czasie umawiasz się jeszcze z kimś, nie ukrywaj tego. Zachowuj się uczciwe, tak jak chciałbyś, aby druga strona traktowała Ciebie. Warto dodać, że inicjatywa zaaranżowania kolejnego spotkania czy rozmowy może wyjść od każdej ze stron. Czasy, kiedy to facet ma zaprosić na randkę w realu czy napisać pierwszy już dawno minęły, więc nie zdziw się, że taka propozycja wyjdzie od dziewczyny. Zresztą, to raczej dobry znak, prawda?

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Redakcja Wtorek 18.05.2021