Takie rzeczy tylko w Rosji. Konkurs kopania grobów

Rosjanie już niejednokrotnie zaskoczyli nas dość... oryginalnymi inicjatywami. Teraz po raz kolejny udowodnili, że specyficzny klimat tego państwa może nas porządnie zaskoczyć. W Nowosybirsku zorganizowano zawody w kopaniu grobów na czas.
Zrzut ekranu 2021-05-18 o 10.13.04.png

Konkurs ma dość długą historię – pochodzi z Węgier, jednak gdy z lokalnego wydarzenia ewoluował do rangi międzynarodowej, przeniesiono go do Rosji. Co roku odbywa się on teraz w Parku Kamieńskim w Nowosybirsku. Na czym dokładnie polega? 

"Zawodnicy" muszą w jak najkrótszym czasie wykopać mogiłę o wymiarach 200 x 80 cm oraz 160 cm głębokości. Dodatkowo przez sędziów oceniania jest także technika, z jaką robią to grabarze. Istotna jest również dokładność pracy. Konkurs zwyciężyła drużyna z firmy "Dziedzictwo" z Omska. Wykopanie mogiły zajęło jej 38 minut.Organizatorzy zawodów twierdzą, że taka inicjatywa miała pokazać z dobrej strony pracę grabarza i zachęcić młodzież do tego, by w przyszłości zaczęli działać w tym zawodzie. Konkurs miał sprawić, że ludzie nie bedą patrzyć na to wyłącznie przez pryzmat konieczności pracy ze zmarłymi, a dowieść, że może to być także... zabawa.

Choć rozumiemy szczere intencje organizatorów, to my raczej wolelibyśmy trzymać się z daleka od takiej "zabawy". Chyba, że wśród was znajdzie się jakiś śmiałek, który sprawne posługiwanie się łopatą zechce wykorzystać przy okazji kolejnych zawodów. Wtedy jednak musicie się wcześniej zatrudnić w zakładzie pogrzebowym. Kto wie, w końcu reprezentacji z naszego kraju jeszcze tam nie było. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 18.05.2021