Powstanie serial „Star Wars” – znamy nazwisko reżysera i producenta

„Gwiezdne Wojny” powracają na dobre i z powrotem rozsiadają się wygodnie w popkulturowym fotelu. Po kolejnych częściach pełnometrażowych filmów zapowiedziano serial w uniwersum „Star Wars”.
2017-11-06T031657Z_604823238_HP1EDB60949HV_RTRMADP_3_AWARDS-HOLLYWOODF.JPG

To będzie pierwszy aktorski serial w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Jego reżyserię i produkcję powierzono znanemu i rozpoznawalnemu Jonowi Favreau, który zresztą współpracował już przy tworzeniu wcześniejszych produkcji Disneya (właściciel Star Wars, Marvela etc.). Były to m.in. „Iron Man” , „Iron Man 2”, a także „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”.

- Gdybyście mi powiedzieli gdy miałem 11 lat, że kiedyś będę mógł sam tworzyć historie "Gwiezdnych wojen" z pewnością nie uwierzyłbym - mówi Jon Favreau.

W tej chwili nie wiadomo nic więcej na temat serialu, ponieważ Disney prawdopodobnie planuje jego premierę równocześnie z uruchomieniem swojej platformy streamingowej, która ma być gigantyczną konkurencją dla Netfliksa, Amazona i HBO. Termin startu platformy Disneya również niestety nie jest znany.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Reuters/Forum Piątek 09.03.2018