Pedofile grasują na komunikatorze Gadu-Gadu

Pamiętacie jeszcze ten stary komunikator Gadu-Gadu? Teraz stał się ogromnie popularny wśród pedofilów, którzy szukają przez niego swoich ofiar.
iStock-497260520.jpg

O wzmożonej aktywności pedofilów na komunikatorze Gadu-Gadu poinformowała jedna z użytkowniczek portalu wykop.pl o nicku laleczka. Zamieściła ona następujący wpis (pisownia oryginalna):

JA PIER**LĘ
inaczej nie można tego nazwać
słyszeliście o grasujących pedofilach na gadu gadu? Bo ja się dowiedziałam od @anenya, która też o tym pisała. Postanowiłam zobaczyć czy to prawda, zostawiłam komputer włączony od 9 do 20 i poszłam na uczelnię. Jak wróciłam to już kilkanaście wiadomości znajdowało się w skrzynce.
Płakać się chce jak się na to patrzy. Inne oblechy w komentarzach... Co z tym zrobić? Iść na policję?


I rzeczywiście. Użytkowniczka swoje słowa popiera ponad 30 screenami rozmów, w których te oblechy starają się z nią spotkać. Nie obchodzi ich to, gdy ta pisze, że ma 12 lat. Odstrasza ich dopiero informacja o podaniu ich IP na policję.Dlaczego akurat Gadu-Gadu? Zapewne dlatego, że do zalogowania na komunikatorze nie są potrzebne żadne dane osobowe ani numer telefonu uwierzytelniający konto – wystarczy adres mailowy, który może oczywiście być fałszywy. Pedofil pozostaje więc niemalże anonimowy. I wbrew pozorom z GG korzysta wciąż sporo osób. Jak wynika z badania Gemius/PBI z maja 2017 – ok. 1,4 mln.

Dlatego ostrzegamy, uważajcie, co robią wasze dzieci (jeśli je macie) w internecie. Nigdy nie są bowiem w 100 proc. bezpieczne.


Dodał(a): TM/ fot. istockphoto.com/ www.wykop.pl/wpis/30492229/ja-pierdole-inaczej-nie-mozna-tego-nazwac-slyszeli/ Piątek 09.03.2018