Popraw smak piwa

Piwo samo w sobie jest pyszne. Zdawałoby się więc, że nie można poprawić smaku perfekcji, tymczasem to nieprawda. Istnieje bowiem sposób na to, by sprawić, że piwo będzie smakowało Ci jeszcze bardziej.
iStock_66665131_SMALL.jpg

Piwo. Czy istnieje lepszy trunek niż ta złocista ambrozja? Dla wielu facetów zimne pieniste to wręcz prawdopodobnie najlepszy napój na świecie. Zdawałoby się więc, że już sam ten fakt sprawia, że nic nie może poprawić jego doskonałego smaku. Okazuje się jednak, że może i jest to rzecz dość niespodziewana – muzyka.

Naukowcy z dwóch belgijskich uniwersytetów przeprowadzili nawet badania, które to potwierdzają. W ramach eksperymentu poproszono ochotników o skosztowanie nowo wyprodukowanego piwa w różnych warunkach. Pierwsza grupa próbowała trunku z butelek z przyklejonymi etykietami, druga grupa z butelek nieoznakowanych, natomiast trzecia – z takich i takich butelek, tyle że z muzyką grającą w tle w trakcie degustacji.

Wspomniane etykietki miały zaś o tyle znaczenie, że znajdował się na nich napis, że piwo pochodzi od brytyjskiego zespołu „The Editors”, a to właśnie ich kawałek pt. „Oceans of Night” leciał w tle w trakcie części eksperymentu.No i jak już się pewnie domyślacie, piwo najbardziej smakowało grupie trzeciej – tej, której w trakcie degustacji towarzyszyły dźwięki muzyki. Trunek zdawał im się bardziej pachnący i po prostu lepszy. Ci zaś, którzy oprócz kawałka The Editors mieli także nalepkę zespołu przyklejoną na swojej butelce czerpali, także największą przyjemność z samego faktu picia piwa.

Czyżby więc ten eksperyment wreszcie wyjaśniał, jakim cudem uczestnicy festiwali muzycznych są w stanie przełknąć tego rozwodnionego sikacza, który jest zazwyczaj serwowany na takich imprezach?
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. iStock Czwartek 11.08.2016