Polska wódka kraftowa obsypana medalami na międzynarodowych konkursach

W końcu nazwa „Wyborowa od Mistrza” zobowiązuje.

ckm_w_3.jpg


Aż sześć prestiżowych nagród Wyborowa od Mistrza zdobyła w tym roku podczas międzynarodowych konkursów, w których nagradzane są najlepsze alkohole z całego świata. Polski trunek zyskał uznanie na 3 kontynentach, w konkursach w USA, Chinach, Wielkiej Brytanii, Austrii i Belgii.

Wyborowa od Mistrza z sześcioma międzynarodowymi nagrodami

W prestiżowym konkursie Los Angeles International Spirits Competition Wyborowa od Mistrza została nagrodzona Złotym Medalem jako jedyna polska wódka, trunek otrzymał też nagrodę podczas prestiżowego San Francisco World Spirits Competition. Z kolei w Brukseli wódka została wyróżniona tytułem Superior Taste Award i otrzymała 2 gwiazdki w 3-stopniowej skali. W Chinach Wyborowa od Mistrza zgarnęła Złoty Medal podczas największego i najbardziej prestiżowego konkursu w kraju – China Wine & Spirits Awards Best Value 2018. Również ze złotem wróciła z World Spirits Award w Austrii, srebrny medal przywiozła natomiast z brytyjskiego plebiscytu International Wine &Spirit Competition.

Autor – Łukasz Karmowski

Twórcą serca kraftowego trunku jest Łukasz Karmowski.  Łukasz to rzemieślnik z województwa kujawsko-pomorskiego, który pochodzi z rodziny tradycyjnie zajmującej się gorzelnictwem. Jego dziadek produkował nalewki ze spirytusu, ojciec natomiast kierował gorzelnią w Dębowie i w Radziczu, w której obecnie tworzony jest destylat do wódki Wyborowa od Mistrza. Karmowski czuwa nad wyrobem lokalnego destylatu już od 15 lat, bazując na sprawdzonych recepturach i bogatym doświadczeniu rodzinnym.

EMI_3450.jpg

Receptura

Wyborowa od Mistrza przygotowana jest ze spirytusu pochodzącego z jednej gorzelni w Radziczu. Szczególny proces tworzenia oparty na tradycyjnych recepturach wpływa na pełny i bogaty smak kraftowej wódki. Żyto, które jest jej bazą i sercem oddaje trunkowi, to co najlepsze – kremowy aromat, odczucie orzechowej oleistości, delikatnej pikanterii białego, miękkiego pieprzu oraz słodycz. Jego intensywny, ale łagodny aromat przypomina najlepsze domowe destylaty naszych dziadków. 


Dodał(a): Izabela Popko Środa 22.08.2018