Piwo od... producenta whisky

Jameson we współpracy z Pracownią Piwa stworzył wyjątkowego bałtyckiego portera. Mieliśmy okazję go spróbować i musimy przyznać, że nasze kubki smakowe są bardzo zadowolone.
tap-38.jpg

Jameson. Tej marki alkoholowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma znana jest ze swojego zamiłowania do ciekawych eksperymentów, żeby ludziom piło się lepiej i przyjemniej. Tym razem pod ich szyldem i we współpracy z Pracownią Piwa stworzono bałtyckiego portera, który zachwyci swoim smakiem wszystkich fanów złocistego trunku.

Browar trafi na nasz rynek już niedługo, ale w ściśle limitowanej edycji. Butelek piwa Pooka ma być 4 tysiące sztuk. Premiera tego napoju odbyła się 25 maja w pubie Tap House w Krakowie. CKM tam był, próbował i jest bardzo zadowolony z jego smaku.
Pooka (2).jpg
Jak doszło do powstania tego unikatowego trunku? Otóż producent napojów wysokoprocentowych Wyborowa Pernod Ricard po raz pierwszy zdecydował się na współpracę z browarem rzemieślniczym. Marka Jameson przekazała piwowarom dębowe beczki po whisky z destylarni Middleton, w których przez pięć miesięcy leżakował porter o zawartości 7,9% alkoholu.

W ten sposób osiągnięto wyjątkowy i niepowtarzalny smak oraz kolor. Degustując piwo Pooka można wyczuć słodki posmak wanilii i owoców, który pozostanie z pijącym na dłużej. Jeśli jesteś fanem tego typu trunków, jest to dla ciebie pozycja obowiązkowa. Polecamy z czystym sumieniem.Dodał(a): CKM.pl / materiał powstał we współpracy z Jameson Niedziela 28.05.2017