Orzeł porywa dziecko

Nie porywacze czy zboczeńcy są zagrożeniem dla dzieci, w Kanadzie orzeł uniósł dziecko w powietrze!
orzeł porywa dziecko

fot.: youtube.com

Zazwyczaj to sroka podprowadza ludziom różne rzeczy. Jednak orzeł przedni, zwany też złotym, może dźwignąć dużo cięższe przedmioty. A nawet i inne zwierzęta, bo zazwyczaj poluje na świstaki, ale da radę unieść w powietrze nawet kozicę górską! Po porwaniu wzbija się w powietrze i z wysokości puszcza ofiarę, która ginie w zetknięciu z ziemią.

Tym razem dorodny okaz orła zapolował na dziecko! Sprawa rozgrywała się w parku miejskim w Montrealu. Dorosły mężczyzna był z dzieckiem na spacerze na zielonej trawce i gdy na chwilę spuścił maleństwo z oczu, wykorzystał to skrzydlaty drapieżca. Lotem koszącym opadł w stronę berbecia i szponami złapał za ubranko. Po czym próbował odlecieć. Uniósł nawet bobasa w powietrze, jednak zły chwyt oswobodził dziecko, które z niewielkiej wysokości spadło na ziemię. Skończyło się na lekkich siniakach i porządnej dawce strachu.

Orzeł przedni może mieć długość metra, a rozpiętość skrzydeł sięgającą nawet 2,5 metra. Jednak nasz rodzimy orzeł bielik jest od kanadyjskiego większy.
Dodał(a): carlo Środa 19.12.2012