Miasteczko Dildo

Zapomnijcie o wszystkich dziwnych i śmiesznych nazwach polskich miejscowości. Nic nie przebije bowiem pewnego odległego, kanadyjskiego miasteczka, którego nazwa brzmi: Dildo.

W Polsce i na świecie jest wiele różnych miast i miasteczek. Niestety pula ich nazw ma swoje granice, więc nie każde może nazywać się tak wspaniale i dostojnie, jak Londyn, Paryż, Warszawa czy Kraków. Niektóre muszą zaczerpnąć swoje „imię” z nieco innych dziedzin życia ludzkiego, o, choćby z dziedziny seksu.

I tak właśnie dochodzimy do nazwy pewnego małego miasteczka. Z początku sami sądziliśmy, że to żart, ale nie, miejscowość Dildo istnieje naprawdę. Leży we wschodniej Kanadzie w stanie Nowa Funlandia i Labrador, i zamieszkiwane jest przez 1200-stu dumnych „dildoańczyków”.Mieszkańcy miasteczka na co dzień trudnią się połowem ryb, fok i wielorybów i ogólnie żyją sobie spokojnie w swoim niewielkim, malowniczym Dildo (słyszycie jak to brzmi?). Zwykle pod koniec lipca, organizują nawet czterodniowe obchody uroczystości „Dni Dildo”, podczas których po tamtejszych wodach krąży flotylla statków, z drewnianą statuą Kapitana Dildo na czele.Co ciekawe, dildoańczycy są bardzo dumni ze swojego pochodzenia i, mimo że miasteczko zostało założone jeszcze w XVII wieku, nikt przez te wszystkie stulecia nie chciał zmieniać jego nazwy. No, może poza jednym tamtejszym elektrykiem w latach 90. XX wieku, jednak jego próby bardzo szybko się skończyły, jako że wywołały one oburzenie wśród dumnych mieszkańców Dildo.

I bardzo dobrze, pochwalamy lokalny patriotyzm! Poza tym, dzięki temu, wszyscy teraz wiemy, że nie tylko dildo może być w kimś, ale i ktoś może być w Dildo.Dodał(a): Tomek Makowski Środa 06.07.2016