Jak opuścić „friend zone”?

Wszyscy wiemy, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje, bo prędzej czy później jedna z osób (najczęściej facet) zaczyna coś czuć. Co więc zrobić, by opuścić friend zone i przenieść się w strefę związku?
love-1124461_640.jpg

Nareszcie naukowcy zrobili coś pożytecznego. No dobra, szczepionki i leki na raka też są bardzo istotne, ale to, jak opuścić strefę przyjaźni w relacjach damsko-męskich, jest znacznie bardziej przyziemne i dużo ważniejsze w naszej codziennej egzystencji.

I teraz właśnie, dzięki najnowszym badaniom opublikowanym w „Psychology Today”, nareszcie jest szansa dla tych wszystkich z Was, którzy tkwią zakuci w dyby przyjaźni, podczas gdy chcieliby przenieść relację na wyższy poziom.

Nie myśl jednak, że będzie to poradnik, jak krok po kroku opuszczać „friend zone”, bo jeśli chodzi o uczucia, to nie można nikogo do nich zmusić (no dobra, można, ale potrzeba do tego dużo alkoholu i nie ma pewności, że rano te uczucia się utrzymają).

A zatem jak pokazały wspomniane wcześniej badania, jeśli czujesz miętę do swojej przyjaciółki, to powinieneś „projektować” na nią swoje uczucia. Projektować, a więc okazywać wprost, np. dotykając jej czule, łapiąc ją za rękę, mówiąc jej czulsze słówka niż innym, flirtując z nią czy nawet wprost wyznając jej swoje uczucia.

Takie zachowanie zadziała jak samospełniająca się przepowiednia, ponieważ jeśli Ty zaczniesz traktować kobietę inaczej, istnieje duża szansa, że ona to odwzajemni, nawet w przypadku, gdy nigdy wcześniej nie żywiła do Ciebie żadnych romantycznych uczuć.

Warunek jest tylko jeden: dziewczyna musi od samego początku uważać Cię za „dobrą partię”, za potencjalnego kandydata, z którym można zbudować związek. Tylko w takim przypadku możesz w ogóle myśleć o wyrwaniu się z „friend zone’u”.

W przeciwnym razie są na to raczej marne szanse, więc nie trać czasu, po prostu sobie daruj i idź dalej. W końcu na świecie jest wiele innych kobiet, prawda?
Dodał(a): Tomek Makowski Wtorek 05.07.2016