Jeżeli grać, to jak? Lotto online kontra legalni bukmacherzy internetowi

Zgodnie z deklaracjami Totalizatora Sportowego, gra liczbowa Lotto, ciesząca się wśród Polaków dużą popularnością, ma wkroczyć niebawem do świata online.

lotto1.jpg

Rozrywka online w Polsce

Gdyby tak wylądować na bezludnej wyspie, ale mieć zasięg i dostęp do Internetu, można by poczuć się jak w domu. W dzisiejszych czasach Internet towarzyszy nam na co dzień, wykorzystywany jest do pracy i oczywiście do zabawy – możemy oglądać filmy, czytać książki, grać w gry online, rozmawiać z przyjaciółmi, nawiązywać nowe znajomości, szukać porad, inspiracji, okazji… lista możliwości jest naprawdę długa. Człowiek ma jednak to do siebie, że zawsze znajdzie jakieś „ale”.

Takim „ale” niewątpliwie może być nowelizacja ustawy o grach hazardowych z 2017 roku. Nowe zapisy prawne wywołały niemałe zamieszanie w środowisku gier hazardowych, gdyż były równoznaczne z ograniczeniami, które nie spodobały się graczom. Zniknęło kasyno online, zniknęły popularne marki bukmacherskie, a zostało kilka polskich podmiotów przyjmujących zakłady wzajemne. Fanom tego rodzaju rozrywki pozostało pogodzić się z nową sytuacją w wirtualnej rzeczywistości albo wrócić do korzeni i grać stacjonarnie – czy to w lokalach legalnych bukmacherów czy to w punktach Lotto.

Legalni bukmacherzy odetchnęli z ulgą, ale nie na długo

Minęło trochę czasu i pojawiły się pozytywne opinie o legalnych bukmacherach w Polsce. Nie można powiedzieć, że wynika to tylko z tego, że emocje opadły i klienci trzeźwo spojrzeli na polskich operatorów. Oczywiście w pewnym stopniu tak było, ale na przestrzeni ostatnich miesięcy legalni bukmacherzy wyszli z cienia i zaczęli zabiegać o polskich graczy - obiektywnie rzecz ujmując, internetowe zakłady wzajemne w naszym kraju są na wyższym poziomie niż kiedyś.

legalni-bukmacherzy-cechy.png

zdj.: www.zagranie.com

Obstawianie wyników sportowych zmagań to jedna forma rozrywki, która funkcjonuje w punktach stacjonarnych, ale również dobrze ma się w przestrzeni wirtualnej. Inną formą jest oczywiście Lotto. Chyba każdy ma ojca, wujka, sąsiada, który lubi przejść się do kolektury i puścić sobie lotka. Legalni bukmacherzy w dużej mierze docierają do klientów online, a Lotto wyłącznie stacjonarnie, więc nikt sobie nie wchodzi w drogę.

A co by się wydarzyło, gdyby Lotto wkroczyło również do Internetu? Niebawem będziemy mieli okazję się dowiedzieć.

Lotto online na horyzoncie

Rozszerzenie działalności Lotto oficjalnie potwierdził prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik. Co ciekawe, wspomniał przy tym, że fani tej formy rozrywki będą mogli zagrać przez Internet jeszcze w 2018 roku. Bieżący rok powoli dobiega końca, czy rzeczywiście uda się zrealizować te założenia? Dowiemy się niedługo. Niezależnie od daty wdrożenia Lotto online, wszyscy oczekujący ten moment mogą być pewni, że on w końcu nastąpi. Pytanie tylko, czy faktycznie w tym roku.

W dobie obostrzeń hazardowych, oczywistym jest, że nasuwa się pytanie: czy Lotto online będzie legalne? Odpowiedź brzmi: tak. W art. 5 ust. 1 ustawy o grach hazardowych mowa jest o monopolu państwa w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem gry. Monopol wykonuje Totalizator Sportowy, a tym samym uprawniony jest do realizacji takiego projektu. Strona internetowa Lotto działa już od jakiegoś czasu, jednak do tej pory pełni wyłącznie funkcję informacyjną, wkrótce pojawią się nowe możliwości.

totalizator-sportowy-uprawnienia.png

zdj.: www.totalizator.pl

Jak się okazuje, Lotto online to nie jedyna nowość, nad którą pracuje Totalizator Sportowy. Kolejnym krokiem jest powrót legalnego, polskiego kasyna internetowego. Przetarg na realizację tego projektu wygrała firma Playtech, mająca wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie. Data uruchomienia kasyna online nie jest jeszcze znana, prace trwają.

Co na to legalni bukmacherzy?

Jak widać, robi się gorąco. Możliwości, jakich dostarcza Internet polskim użytkownikom, jest coraz więcej. Na podstawowe pytania, takie jak na przykład: czy system Lotto będzie dobrze funkcjonował? Jakie będzie zainteresowanie?, odpowiedzi zyskamy dopiero za jakiś czas, jednak już teraz możemy spodziewać się rywalizacji.

Legalni bukmacherzy poczują się zagrożeni, więc zapewne będą próbować wszelkich metod, aby zwrócić na siebie uwagę klientów. Nie inaczej będzie z Lotto, które będzie robić wszystko, żeby zaprezentować się w nowej formie jak najlepiej. Efekt? Amatorzy gry online będą mieli z czego wybierać!

Więcej informacji na temat legalnych bukmacherów i Lotto online znajdziesz na portalu Zagranie.com

Uwaga! Wszelkiego rodzaju gry hazardowe skierowane są wyłącznie do osób pełnoletnich, gdyż wiążą się z ryzykiem. Należy do gry podchodzić odpowiedzialnie, z umiarem, a nadmierne zaangażowanie może skutkować uzależnieniem.

Autorka tekstu: Weronika Wojtaś – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalistka ds. marketingu, brandingu, public relations. Na co dzień śledzi wydarzenia ze świata zakładów bukmacherskich i dostarcza najważniejsze informacje w przystępnej formie czytelnikom Zagranie.com, portalu dla kibiców i graczy.


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 22.11.2018