Powstaje film o życiu Chady – pokazano pierwsze nagrania z planu

Chada był jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny hiphopowej, a jego życie było niemal gotowym materiałem na film.
chada.jpg

To była tylko kwestia czasu nim ktoś pochyli się nad życiorysem rapera Tomasza Chady i postanowi przenieść go na ekran kinowy. Zadania tego podjął się reżyser Michał Węgrzyn (znany przede wszystkim z filmu „Wściekłość”), któremu temat polskiej sceny hiphopowej jest bardzo bliski, jako że jego kariera oraz kariera jego trzech braci była dotychczas dość mocno związana z tym rodzajem muzyki.

Film o losach Chady został zatytułowany „Proceder”, a w rolę rapera wciela się Piotr Witkowski, który ma za sobą występy w takich produkcjach jak „Kamerdyner”, „Okna, okna” czy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, a ostatnio także w serialu „Ślad”.

– W filmie pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał – zdradza Michał Węgrzyn.

– Fascynacja Chadą trwa i jest wyraźnie widoczna w mediach społecznościowych – mówił portalowi naekranie.pl operator filmu Wojciech Węgrzyn.

Na ekranie poza Witkowskim i Kalim pojawi się także Małgorzata Kożuchowska, która zagra szefową gangu - Łysą. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze ujęcia z planu produkcji oraz fotkę filmowego Chady w towarzystwie Łysej.

Małgorzata Kożuchowska i Piotr Witkowski w filmie 'Proceder', fot. Tomasz Ozdoba - Global Studio.jpg

Przypomnijmy, że Tomasz Chada zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach 19 marca 2018 roku. Niedługo przed śmiercią i zaraz po wyjściu z więzienia raper udzielił wywiadu magazynowi CKM. Jak się okazało, był to jego ostatni wywiad. Możecie przeczytać go tutaj.Dodał(a): CKM/ fot. CKM Czwartek 22.11.2018