Kolejny etap odmrażania. Zobacz, co będzie znów otwarte

Kaloryfer zamienił się w boiler? Obejrzałeś już całego Netflixa i HBO? Twoje plany weselne legły w gruzach? Nie martw się, wszystko powoli wraca do normy. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił IV etap odmrażania kraju.
iStock-1217193571.jpg
ODSŁOŃ TWARZ

Po pierwsze – znów będziesz mógł wziąć głęboki oddech na świeżym powietrzu. Przy okazji zobaczysz buzię dziewczyny, z którą wymieniliście się spojrzeniem. Premier częściowo zniósł obowiązek noszenia maseczek. Od 30 maja nie będziesz musiał zasłaniać ust i nosa w przestrzeni otwartej. Wyjątkiem są: sklepy, środki komunikacji, kina czy kościoły.

Natomiast w sklepach, gastronomii i kościołach nie będą już obowiązywały limity osób.

CZAS NA TRENING
Domowy trening może pozwolić na zachowanie sylwetki, ale na pewno nie osiągniesz podczas niego odpowiedniej pompy. Już od 6 czerwca będziesz mógł wrócić do swojej upragnionej siłowni. Te, podobnie jak kluby fitness, będą funkcjonować w odpowiednim reżimie sanitarnym.

ZAPROŚ JĄ NA RANDKĘ
Twoja kobieta z pewnością tęskni za czasem, kiedy wspólnie wychodziliście na randkę do kina czy teatru, która kończyła się romantyczną kolacją. W końcu będziesz mógł ponownie zabrać lubą na seans, spektakl i nadrobić zaległości. Instytucje kultury, podobnie jak obiekty rekreacyjne, zostaną otwarte 6 czerwca.

WESELA I IMPREZY
Wiosna i lato to z pewnością czas, kiedy odbywa się najwięcej wesel. Jeśli przyszli małżonkowie jeszcze nie zdążyli odwołać gości, powinni się wstrzymać, bo od 6 czerwca zostanie przywrócona możliwości organizacji uroczystości rodzinnych do 150 osób.

Dla spragnionych imprezy będzie możliwa organizacja wydarzeń plenerowych również do 150 osób.

PODSUMOWANIE
Od 30 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej pod warunkiem zachowania odległości 2 metrów. Ust i nosa nie trzeba zakrywać także w pracy i po zajęciu miejsca przy stole w restauracji lub pubie. Istnieją jednak miejsca, w których trzeba obowiązkowo to robić. Są to:
- autobusy i tramwaje,
- sklepy,
- kina i teatry,
- salony masażu i tatuażu,
- kościoły,
- urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:
- kina, teatry, opery, balet,
- baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki,
- sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 27.05.2020