Jakim typem moczymordy jesteś?

Jaki jesteś, gdy się upijesz? Troskliwy, sympatyczny i kochający wszystkich, a może wręcz przeciwnie: włącza Ci się agresor i najchętniej zabiłbyś każdego, kto na Ciebie spojrzy? Oto 4 rodzaje pijaków wyróżnione przez naukowców. Sprawdź, którym jesteś Ty.
iStock_44289994_SMALL.jpg

Każdy reaguje na alkohol w trochę inny sposób. Niektórzy po dwóch reddsach zarzygują wszystko i wszystkich, którzy akurat znajdą się w pobliżu, z kolei inni po 20 shotach czystej i 10 tequili, są wciąż trzeźwi jak poranek i pełni gotowości, by pić dalej.

Okazuje się jednak, że każdy rodzaj upojenia alkoholowego można zakwalifikować do jednego z czterech typów pijackich osobowości, które wyróżnili amerykańscy psychologowie. Oto one.

1. Mary Poppins

Na trzeźwo jesteś miły, uprzejmy, życzliwy, sympatyczny i masz poczucie humoru? Jeśli jesteś tym typem pijaka, to po spożyciu każda z tych cech się jeszcze bardziej uwydatni i wówczas wszyscy, włącznie z uliczną latarnią i spadającym liściem, stają się Twoimi przyjaciółmi. Typ Mary Poppins po prostu kocha cały świat dookoła.

2. Mr. Hyde 
Przeciwieństwo Mary Poppins, typowy agresor. Jak sama nazwa wskazuje, po spożyciu wstępuje w Ciebie inna osoba – stajesz się nieodpowiedzialny, bezmyślny, wrogi w stosunku do otoczenia i najchętniej wpieprzyłbyś każdemu, kto znajdzie się w Twoim polu widzenia. Na koniec urywa Ci się film.

3. Zwariowany profesor

Na trzeźwo – nieśmiały introwertyk, mający problem z utrzymaniem dłuższej konwersacji. Po pijaku – pewny siebie, otwarty, a wręcz dusza towarzystwa, nawiązujący nowe znajomości w mgnieniu oka. Czyli po prostu ktoś, kim chciałbyś być na trzeźwo.

4. Ernest Hemingway

Według badań – najczęściej spotykany typ, na którym alkohol nie robi żadnego wrażenia. Zarówno na trzeźwo, jak i po butelce wódy, zachowuje się dokładnie tak samo i specjalnie się nie upija. (Na imprezach nazywany mianem kozaka, zazwyczaj pije najdłużej – red.).

I jak, sądzisz, że ten podział wyczerpuje wszystkie możliwe pijackie osobowości czy może jesteś jakimś innym, który nie został tu opisany? Daj znać w komentarzu. 
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. iStock Wtorek 23.08.2016