Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze pod kredyt?

O zakupie ubezpieczenia na życie wiele osób zaczyna myśleć przy okazji zaciągania kredytu. Takie zabezpieczenie na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy czy poważnego zachorowania może być bardzo przydatne. Dzięki temu nie tylko możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela, ale również nie zalegać z płatnością kolejnych rat kredytowych.
ckm.pl  Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze pod kredyt.jpg


To, jakie ubezpieczenie na życie będzie najlepsze pod kredyt, jest kwestią indywidualną. Znaczenie ma zarówno wysokość kredytu, wiek, to, kogo chcemy zabezpieczyć oraz nasze możliwości finansowe. Nie ma zatem uniwersalnej polisy dobrej dla wszystkich i warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej oferty.

Co nam oferuje ubezpieczenie na życie?

Zastanówmy się, jaka polisa jest najlepsza pod kredyt? Standardowa polisa na życie w swoim podstawowym zakresie zabezpiecza na wypadek śmierci ubezpieczonego. W takiej sytuacji świadczenie w wysokości ustalonej sumy ubezpieczenia trafia do osób wskazanych w umowie.

Takie rozwiązanie przy kredycie ma ogromne znaczenie, ponieważ wysoki kredyt hipoteczny i nagła, nieprzewidziana śmierć ubezpieczonego może zostawić wiele problemów tym, którzy zostali czyli np. partnerce oraz dzieciom. 

Możliwy jest również szerszy zakres ochrony poprzez zakup umów dodatkowych. Umowy te mogą dotyczyć poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, wypadku przy pracy, jak i utraty zdolności do pracy. Każde z tych zdarzeń będzie skutkować odpowiednio określonym świadczeniem. Dzięki temu ubezpieczony, mimo trudności życiowych, utrzymuje płynność finansową i może opłacić niezbędne leczenie lub rehabilitację, bez wpływu na spłatę kredytu.

Innym rozwiązaniem może być również umowa dodatkowa, która zabezpieczy na wypadek utraty pracy. W takiej sytuacji ubezpieczony przez kilka miesięcy może otrzymywać regularne świadczenie, które pomoże spłacać kredyt. Oprócz tego polisa na życie oferuje szereg przydatnych dodatków. Wybierając je do podstawy zyskamy świadczenie za m.in.:
nieszczęśliwy wypadek, np. złamanie ręki,
zdiagnozowanie nowotworu i innej poważnej choroby,
przeprowadzoną operację,
poniesione koszty rehabilitacji,
urodzenie się dziecka.

Czy polisa na życie z banku to dobry pomysł?

Banki oferują do swoich produktów kredytowych również inne usługi, w tym również ubezpieczenie na życie. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla banku –jest zabezpieczony na wypadek trudności finansowych osoby, która spłaca kredyt, jak i dla samego kredytobiorcy – nie musi sam szukać polisy na życie, ani umawiać spotkania z agentem. 

Należy jednak pamiętać o tym, że polisa oferowana przez bank jest przede wszystkim zabezpieczeniem dla banku. Co to oznacza? Suma ubezpieczenia będzie wynosiła nie więcej, niż wysokość zadłużenia bankowego, a zakres ochrony może dotyczyć wyłącznie zdarzeń, które wpływają na wypłacalność kredytobiorcy, w tym najczęściej – utraty pracy. 

W sytuacji, gdy zależy nam na indywidualnie dopasowanej ochronie, którą możemy dowolnie rozszerzyć – nie mamy takiej możliwości. Oferta banku sprowadza się najczęściej do kilku wariantów cenowych i na tym kończy się nasz wybór. Jeśli zatem obawiamy się poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu – możemy nie otrzymać wsparcia, jakie mogłaby zapewnić nam indywidualna polisa na życie. 

Czy można posiadać kilka ubezpieczeń na życie pod kredyt?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup polisy w banku, a następnie po upływie czasu stwierdziliśmy, że zakup tej polisy nie był do końca przemyślany, a nam zależy na szerszej ochronie to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić indywidualną polisę na życie.

Dwa ubezpieczenia to podwójna korzyść. W sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, które zabezpieczają obie polisy, możemy otrzymać dwa odszkodowania. 

Indywidualne ubezpieczenie na życie może również zapewnić nam ochronę dokładnie w tym zakresie, w jakim nie spełnia tego polisa zakupiona w banku. Może być zatem świetnym uzupełnieniem ochrony. Ponadto – ubezpieczenie, które wybierzemy samodzielnie, może zabezpieczyć bliskie nam osoby na różne sytuacje, jak również wybrana przez nas polisa może spełniać funkcję oszczędnościową lub inwestycyjną. Wybór naprawdę należy do nas.

Gdzie szukać polisy na życie pod kredyt? 

Zanim dokonamy zakupu ubezpieczenia, warto sprawdzić najlepsze ubezpieczenie na życie online, ponieważ w internecie możemy znaleźć wiele cennych wskazówek i interesujących ofert. 

Kluczowe jest porównanie ofert, dzięki któremu znaleźć takie propozycje, do których inaczej być może nie udałoby nam się dotrzeć. Dzięki porównaniu różnych ubezpieczeń, łatwiej znaleźć nam będzie ofertę, która będzie najtańsza lub najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań.

W porównaniu ofert pomóc nam może porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które wymaga od nas wypełnienia krótkiej ankiety, na podstawie której opracowana zostaje najbardziej dopasowana oferta. W ankiecie podajemy wytyczne dotyczące polisy, swój wiek, zarobki, stan zdrowia oraz podajemy numer kontaktowy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele cennego czasu, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne i wnikliwe porównanie wielu produktów ubezpieczeniowych. 

Artykuł sponsorowany

Dodał(a): CKM.PL Piątek 11.12.2020