Gra o zgon

Gwałty, okrucieństwa, morderstwa, sikanie na środku pola bitwy – przed premierą finałowego ósmego sezonu „Gry o tron” przeżyjmy to jeszcze raz!

02_game_of_thrones_704_15.jpg

Jeśli oglądałeś choć jeden odcinek „Gry o tron”, to doskonale wiesz, że fabuła tego epickiego, kultowego, legendarnego (właściwe podkreślić) serialu ma drugorzędne znaczenie, bo główne role odgrywają tu intrygi dworskie, seks, krew, masowe morderstwa i gołe cycki.

Poza tym kto by tracił czas na zagłębianie się we wszystkie wątki fabularne, skoro prędzej czy później i tak wszyscy zginą?!

Dlatego przed rozpoczęciem ósmego i ostatniego sezonu (premiera już 14 kwietnia 2019 r. w telewizji HBO) ponownie obejrzeliśmy sobie wszystkie odcinki tego serialu, wyciągając z nich tylko to, co naprawdę ważne. Przeczytaj, wzrusz się i przygotuj na nadchodzący koniec.


SEZON I

Ile osób zginęło: 50
Sceny gwałtu/próby gwałtu:
5
Sceny seksu/nagość:
29

Zacznijmy od tego, że jeśli jesteś zbyt wrażliwy, to włącz sobie „Koronę królów” na TVP. Bo pierwsza seria „Gry o tron” nie oszczędzi ci niczego i zobaczysz w niej wszystko, czego nie chciałeś zobaczyć (chyba że chciałeś).

Grupowy seks karła (Tyriona Lannistera) z prostytutkami? Jest. Czysto zwierzęca orgia w wykonaniu plemienia barbarzyńców podczas zaślubin Daenerys Targaryen z wodzem khalem Drogo? No pewnie. Brutalny gwałt na świeżo upieczonej (na szczęście nie dosłownie) małżonce tego ostatniego? Żebyś wiedział.

Dodajmy do tego homoseksualny stosunek z udziałem Renly’ego – brata króla Roberta Baretheona, naprawdę długi i bardzo namiętny lesbijski seks między dwiema nowymi kurtyzanami w burdelu Littlefingera oraz seks (i szerzej – romans) żony króla Roberta z jej rodzonym bratem Jaime’m Lannisterem, a otrzymamy film porno w wersji all inclusive.

A tak naprawdę wymieniliśmy tylko te najdłuższe i najważniejsze sceny seksu. No i przez to wszystko omal nie pominęliśmy scen morderstw... Tych też jest całkiem sporo, by wspomnieć jedynie o najważniejszych: scenie skrócenia Eddarda Starka o głowę i walce khala Drogo ze swoim współplemieńcem, w której ten pierwszy gołymi rękoma wyrywa swojemu przeciwnikowi krtań wraz z językiem. Mniam.

Sam więc widzisz, że mając w scenariuszu tyle ważnych scen, można całkowicie zapomnieć o wciągającej fabule i przemyślanej konstrukcji bohaterów. My to w pełni rozumiemy. (...)

To dopiero początek artykułu. Szczegółową relację z gwałtów, orgii i morderstw, do jakich doszło w sezonach 2-7 „Gry o tron” przeczytasz tylko w kwietniowym CKM (w kioskach).

Zrób to koniecznie, jeśli planujesz oglądać nowy ósmy sezon tego hardkorowego serialu!


ckm-04-19-95ffa0ef8ac8c0c217136765970ea559_9f077d.jpg
Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na cały rok dostaniesz dwa numery GRATIS! KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM Piątek 12.04.2019