Powstała koszula z klimatyzacją. Idealna opcja na upały

Każdy facet doskonale zna to uczucie, kiedy podczas upalnego dnia przepocona koszula przykleja się do pleców. W związku z tym, że na świecie mamy już wszystko, pojawienie się koszuli z klimatyzacją było wyłącznie kwestią czasu.
reon2.JPG

Reon Pocket to projekt firm Sony, łączący w sobie tę nieodzowną część męskiej garderoby z małym klimatyzatorem przynoszącym ulgę w podczas gorących dni.

W roli głównej występuje ważące 89 gramów niewielkie urządzenie, które umieszcza sięw specjalnej kieszeni wszytej na plecach koszuli. Za pomocą specjalnej aplikacji działającej w systemach Android i iOS można wybrać jeden z czterech poziomów chłodzenia. Można zaprogramować automatyczne włączanie lub wyłączanie klimatyzatora.

CZYTAJ TAKŻE: KOSZULA BLISKA CIAŁU. POMAGAMY JĄ WYBRAĆ

Producent zapewnia, że sprzęt jest w stanie obniżyć temperaturę otoczenia o 13 stopni. Dla wiecznych zmarzluchów jest opcja ogrzewania – w 15 minut urządzenie powinno podgrzać powietrze o 8 stopni Celsjusza.

reon3.JPG
Sony twierdzi, że Reon Pocket może pracować bez przerwy przez dwie godziny. Energia jest pobierana z baterii litowo-jonowej, której pełne ładowanie (poprzez port USB) trwa 2,5 godziny. Urządzenie dostępne jest na razie w Japonii i trzeba za nie zapłacić - w przeliczeniu - ok. 480 złotych. Koszulka ze specjalną kieszonką na plecach to wydatek rzędu 66 złotych. Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Sony Czwartek 09.07.2020