Tak wygląda pierwszy polski samochód na prąd

Szumnie zapowiadany projekt pierwszego polskiego samochodu elektrycznego właśnie ujrzał światło dzienne. Na razie w formie szkiców, ale odsłonięcie prawdziwego auta na prąd odbędzie się już 28 lipca w sieci.
Zrzut ekranu 2020-07-21 o 16.20.38.png


Prace nad pierwszym polskim elektrykiem trwały od 2016 roku. Za design odpowiedzialna była renomowana włoska pracownia Torino Design, znana ze współpracy z BMW czy Ferrari. Konsultantem był Tadeusz Jelec, od lat związany z marką Jaguar, jeden z najsłynniejszych polskich projektantów samochodów. "Pojazdy te składają się z gładkich, a jednocześnie wysoce złożonych powierzchni, które nadają im również swego rodzaju zmysłowy i seksowny wygląd” - zapowiada Roberto Piatti, szef turyńskiego studia. 

Firma zakłada uruchomienie produkcji w 2023 roku. "Auta ElectroMobility Poland mają być produkowane w Polsce, przez polską firmę przy wykorzystaniu potencjału polskich inżynierów i firm" - czytamy na stronie producenta, czyli firmy założonej przez czterech gigantów polskiej energetyki: PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA oraz Tauron Polska Energia SA.  

Transmisja z premiery odbędzie się on-line, we wtorek 28. lipca o godz. 14. Będzie dostępna na kontach w mediach społecznościowych ElectroMobility Poland. Zaprezentowane zostaną dwa modele: hatchback oraz SUV. Poznamy też nazwę i logo nowej marki "narodowego elektryka".


Zobacz też: Škoda ochrzciła swój pierwszy elektryczny SUV

 


Dodał(a): Marek Matyjanka / electromobilitypoland.pl/ Wtorek 21.07.2020