Pierwszy elektryczny Harley-Davidson – znamy cenę i dokładną specyfikację motocykla

Harley-Davidson zaprezentował na Targach Elektroniki Użytkowej w Las Vegas jednoślad nowej generacji, który pomoże marce wejść na nowe tory rozwoju. Poznaliśmy też dokładną specyfikację i cenę motocykla.
HD_LiveWire_04.jpg

Motocykl LiveWire to w skrócie przyszłość firmy Harley-Davidson. Jako pierwszy „elektryk” w ofercie producenta jest jednocześnie jednym z najbardziej zaawansowanych jednośladów na rynku.

LiveWire wyróżnia się przyspieszeniem wyrywającym ręce ze stawów, zwinnością, zastosowaniem materiałów i wykończeń premium, a także pełnym zestawem elektronicznych akcesoriów i interfejsów zapewniających kierowcy pełen zakres komunikacji z maszyną. Co ciekawe, nowoczesna konstrukcja jednośladu sprawia, że ten nadaje się zarówno dla kierowców doświadczonych i amatorów.

Nowe wrażenia z jazdy
Motocykl LiveWire legitymuje się niesamowitym przyspieszeniem: od 0 do 60 mil/h (96,5 km/h) maszyna rozpędza się w czasie poniżej 3,5 sekundy. Wszystko dlatego że natychmiastowo dostępny potężny moment obrotowy wytwarzany przez napęd elektryczny osiąga 100 proc. wartości znamionowej natychmiast, w chwili pełnego obrócenia manetki, a wartość ta jest dostępna przez cały czas pracy silnika.

Sam napęd nie wymaga też użycia sprzęgła ani skrzyni biegów, co znacznie ułatwia jazdę nowym motocyklistom. Motocykl wyposażony jest też w technologię hamowania w trybie odzysku energii, co pozwala na doładowanie akumulatora podczas jazdy, szczególnie w warunkach miejskich.

HD_LiveWire_05.jpg

LiveWire jest wyposażony w funkcję, która pozwala na komunikację pomiędzy motocyklistą a pojazdem. Ta technologia umożliwia gromadzenie i przesyłanie do aplikacji na smartfonie kierowcy informacji na temat:

  • stanu motocykla, czyli poziomu naładowania akumulatora, dostępnego zasięgu (maks. to 175 km) z każdej lokalizacji o dostatecznym zasięgu sieci komórkowej czy lokalizacji najbliższej stacji ładowania,
  • lokalizacji zaparkowanego motocykla i wysyłania ostrzeżeń na smartfon kierowcy w przypadku manipulowania przy pojeździe lub jego przemieszczenia,
  • przypomnień serwisowych i powiadomień.

Motocykl LiveWire będzie dostępny w sprzedaży w roku 2019 w cenie 147 460 zł.

HD_LiveWire_01.jpg


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Środa 09.01.2019