Znaleźli zachętę do szczepień. Ludzie rzucili się tłumnie

Oferowanie jakichkolwiek korzyści dla każdej osoby zaszczepionej budziło wśród internautów sporo kontrowersji. Wobec tego udało się wymyśleć ciekawą inicjatywę, która wydaje się być kompromisem pomiędzy podejściem zarówno zwolenników, jak i przeciwników. W tym miejscu przyjęcie szczepionki jest równoznaczne z wzięciem udziału w loterii. Do wygrania naprawdę pokaźna suma.
iStock-1237988950.jpg

Gubernator Ohio postanowił zachęcić mieszkańców stanu do szczepień. Zorganizował więc loterię dla wszystkich tych, którzy zdecydują się zarejestrować. Do wygrania jest okrągły milion dolarów. Stwierdził, że to niewątpliwie zachęci ludzi do szczepień, ponieważ w ostatnich tygodniach zanotowano duży spadek zainteresowania. 

W Stanach Zjednoczonych, po początkowym szale na szczepienia, teraz notuje się coraz mniej chętnych. Poza takimi ofertami, jak loteria, pojawiaj się także lokalne inicjatywy, jak darmowe drinki dla zaszczepionych czy bilet na mecz sportowy ulubionej drużyny.

W Stanach Zjednoczonych przynajmniej jedną dawką zaszczepiono ponad 152 miliony osób, co ponad połowę populacji tego kraju. Ponad 117 milionów otrzymało już dwie dawki. Prezydent USA chce, by do 4 lipca, czyli tamtejszego Dnia Niepodległości, zaszczepiło się ponad 70% osób. 

Zniesiono tam także restrykcje dotyczące noszenia maseczek, lecz tylko dla osób zaszczepionych. Nie muszą już one zakrywać ust i nosa nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Prezydent kraju uważa, że takie posunięcie i działanie mające na celu powrót do normalności, jest zasługą właśnie wysoko rozwiniętego programu szczepień.

Zapewne znajdą się cwaniaki, którzy będą chcieli otrzymać więcej niż jeden bilet na loterię. Nie wiadomo, do czego mogą się posunąć. Kto wie, może uda im się wykombinować przyjęcie kolejnych dawek na inne dane osobowe. Problem w tym, że chęć zarobienia okrągłego miliona może się dla nich skończyć tragicznie. Choć niektórzy stwierdzą, że to gra warta świeczki.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 14.05.2021