Spadła autem ze skarpy. Zignorowała zalecenia lekarza

W Polsce Narodowy Program Szczepień ruszył pełną parą. Oprócz przychodni chętne osoby mogą zaszczepić się w punkcie typu drive-thru. W tym wypadku muszą przestrzegać pewnych procedur, do których nie zastosowała mieszkanka Kielc.
iStock-1310191324.jpg


Osoby, które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19 mogą to zrobić w przychodniach, w specjalnie wyznaczonych miejscach jak np. Stadion Narodowy w Warszawie. Dla zmotoryzowanych przygotowano punkty typu drive-thru. Proces wakcynacji przebiega, podczas gdy osoba szczepiona znajduje się w samochodzie.

Z takiej możliwości skorzystała 28-letnia kobieta i udała się do punktu szczepień typu drive-thru w Targach Kielce, do którego jest wymagane skierowanie. Warto dodać, że zgodnie z przepisami, kierowcy po przyjęciu szczepionki powinni przez co najmniej 20 minut odczekać na parkingu przed dalszą jazdą.

Niestety 28-latka zbagatelizowała zasady szczepień w punktach typu drive-thru i odjechała od razu po przyjęciu dawki preparatu, co skończyło się fatalnie. – Straciła panowanie nad pojazdem, staranowała barierki. Samochód uderzył w ścianę parkingu wielopoziomowego i spadł ze skarpy. Strażacy uwolnili kobietę z samochodu i przekazali załodze karetki pogotowia. 28-latka z podejrzeniem złamania ręki została zabrana do szpitala – opisał okoliczności wypadku sierż. szt. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wedle przekazanych informacji przez rzeczniczkę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach 28-letnia kobieta przeszła odpowiednie kwalifikacje, które pozwoliły jej przyjęcie szczepionki.

28-latka została po tym zdarzeniu przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy WSZ, gdzie została udzielona jej pomoc. Dopiero tam podczas wywiadu z lekarzem przyznała, że przyczyną tego zdarzenia mogły być inne dolegliwości. Niestety nie wspomniała o nich przy kwalifikacji do szczepienia - dodała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Dodał(a): CKM.PL Czwartek 13.05.2021