Zgarnij 4-osobowy wyjazd na weekend

Nieważne w jakim składzie, nieważne w jakim celu, w tym miejscu nudzić się nie będziesz. Idealne na wyjazd last minute.

ckm_pot+cert_2.jpgSkały wapienne koło Zamku w Bobolicach, fot. Tomasz Gebuś


Szlak Orlich Gniazd to wbrew pozorom nie raj dla ornitologów. Nazwa szlaku odnosi się do zamków wybudowanych na linii Kraków - Częstochowa w XIII i XIV wieku. Stawiane były na trudno dostępnych skałach, co samo nasuwało skojarzenie z gniazdami orłów. Ciągnący się przez 163 kilometry szlak w Jurze Krakowsko Częstochowskiej to uniwersalne rozwiązanie na wyprawy indywidualne, grupowe, w parach oraz last minute, jeśli nie masz pomysłu na weekendowy wypad. 


ZABIERZ KOBIETĘ
Tajemnice średniowiecznych zamków w malowniczej scenerii możesz zwiedzić ze swoją wybranką. To świetna alternatywa dla zatłoczonych gór i drogich kurortów nadbałtyckich. Możesz odkleić się od rzeczywistości na parę dni, zapominając o nerwach w pracy. Wsiądźcie na rowery i zwiedzajcie okoliczne atrakcje lub po prostu rozkoszujcie się widokami. Wspólna wspinaczka czy nauka jazdy konnej powinna skutecznie zastąpić kłótnie o niezmyte naczynia czy porozrzucaną bieliznę. Jeśli natomiast panna jest wyjątkowo narwana, nie potrafi się wyciszyć i nadal szuka awantury, możesz zostawić ja w jednej z przepastnych jaskiń.
Polecane do wspinaczki: Skały Kroczyckie koło Podlesic, Wzgórze Zamkowe w Olsztynie pod Częstochową.
Polecane jaskinie: Studnisko – najgłębsza, ma 75 metrów.

ZABIERZ KOLEGÓW
Męskie wypady pozwolą ci odpocząć od babskiego gadania na ulubionym łonie – łonie natury. Jeśli nie kręcą cię rowery i skałki, przesiądź się na samochody terenowe lub paralotnię. Co prawda nie wszędzie wjedziesz czterema kółkami, ale i tak jest sporo miejsc gdzie możesz przeprawiać się przez błoto, górki i strumienie. A to, czego nie zobaczysz z lądu, możesz obejrzeć z powietrza. Świetne warunki, ale przede wszystkim rewelacyjne widoki i samo latanie ukoi twoje nerwy na tyle, że nawet upierdliwy szef nie wyprowadzi cię z równowagi przez najbliższy miesiąc.
Polecane do paralotniarstwa: szkoła Airaction manewrująca na lotnisku Rudniki należącego do Aeroklubu Częstochowskiego Kościelec.
Polecane do offroadu: najlepiej znajdź w sieci firmy specjalizujące się w przejazdach offroadowych na Szlaku Orlich Gniazd, one najlepiej znają specyfikę terenu oraz trasy, którymi legalnie można się przeprawiać.

ZABIERZ RODZINĘ
Jeśli masz już rodzinę, to nie słuchaj złośliwych kolegów – singli i pamiętaj, że z rodziną też możesz odpocząć. Na Szlaku Orlich Gniazd natkniesz się na wiele atrakcji, które znasz z książek do geografii, czyli na to, co najlepsze w Ojcowskim Parku Narodowym. Będą to m.in.: Maczugę Herkulesa i Grotę Łokietka. Zacznij jednak od Krakowa i pokaż dzieciakom Wawel – siedzibę pierwszych Piastów i późniejszych królów Polski. Obecnie jest tam muzeum, które gromadzi wiele pamiątek narodowych. Koniecznie wejdź do zbrojowni i na Wieżę Zygmuntowską, obejrzeć najsłynniejszy (i zazwyczaj jedyny znany Polakom) dzwon. Potem możesz wracać w mniej zaludnione rewiry. Nie ma znaczenia czy zatrzymasz się w hotelu, czy w agroturystyce – ludzie Jury Krakowsko Częstochowskiej mają gościnność w genach i zapewne jeszcze przed wyjazdem zarezerwujesz sobie kwatery na przyszły rok.
Polecane miejsce: zamek w Pieskowej Skale - to tu powstało wiele scen z „Janosika”
Polecane atrakcje: Jeśli dzieciaki nie wytrzymają odgłosów naturalnej ciszy, zabierz je do krakowskiego aquaparku.


ZABIERZ SIĘ Z FIRMĄ
Polecaj to miejsce szefostwu, by następny wyjazd integracyjny odbył się „w tak pięknych okolicznościach przyrody”. Oprócz tego, że wypijecie firmowego browara na trawce, spoglądając ze wzgórza na rozciągającą się zielenią Jurę, możecie też popracować nad team buildingiem. Idealnie do tego nadawać się będą quady, którymi pościgacie się na wyznaczonych, ale rozległych torach, do tego w niesamowitych sceneriach. Prócz tego można popracować w mniejszych grupach na spływie kajakowym. Pamiętaj tylko żeby nie siadać do jednego czółna z szefem lub z nielubianym `kolegą` - podtapianie z pewnością będzie odebrane jako próba zabójstwa, za co grozi ci długoletnie więzienie.
Polecane quady: tory w Wysokiej i Niegowonicy w gminie Łazy.
Polecane spływy: Załęczański Łuk Warty – malownicza trasa o długości 28 kilometrów na 7-8 godzin spływu lub trasa na Pilicy Szczekociny-Przyłek – 14,5 km w 4 godziny.

ZGARNIJ WYJAZD
Jeśli chcesz zrealizować któryś z powyższych scenariuszy, mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Serwis internetowy magazynu Voyage - www.voyage.pl może ci to umożliwić. Organizuje konkurs, w którym do wygrania jest weekendowy (piątek - niedziela) pobyt w jednym z hoteli na Szlaku Orlich Gniazd oraz dodatkowe atrakcje. Wystarczy wykazać się kreatywnością - czyli tym, czego użytkownicy CKM.PL mają pod dostatkiem! LINK DO KONKURSU NA VOYAGE.PL

SOG.jpgNAGRODA GŁÓWNA
Weekend (piątek – niedziela) w Hotelu Ostaniec w Podlesicach, w gronie najbliższych (max 4os.) i dodatkowe atrakcje: wspinaczka, tyrolka oraz wejście do jaskini dla Ciebie i Twojej paczki, pod opieką firmy Horizont.

2a.jpg

Zwycięzca jest jeden, ale mamy również nagrody pocieszenia!
(lornertka, GPS, zestaw gier oraz zestaw książek o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej)


Wypowiedzi (max 300 znaków) ślij na adres [email protected]

Masz czas do 18 października!

Organizatorem Konkursu jest voyage.pl.

Patronem Akcji jest Polska Organizacja Turystyczna.

Aacja Turystyczna przy współpracy ze Związkiem Gmin Jurajskich.

Szlak Orlich Gniazd
Polska Organizacja Turystyczna ogłasza co roku konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Zwycięzcom tego konkursu przyznawane są Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Szlak Orlich Gniazd jest laureatem Złotego Certyfikatu w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny POT.
cert.jpg

Dodał(a): jasiek Środa 28.08.2013