Zdarzyło się w 2015

Obecny rok pojawił się nie tylko w „Powrocie do przyszłości 2”.
Powrót do przyszłości 2
Przypomnij sobie, przewidywały w naszych czasach inne słynne filmy sprzed lat.


TerminatorSystem komputerowy Skynet wypowiedział wojnę ludzkości w 1997/2001/2011 roku (data zmienia się w różnych częściach cyklu), ale dopiero w 2015 roku powstały obozy pracy, do których trafił John Connor, przywódca powstania przeciwko cyborgom.

Łowca AndroidówGłówna akcja tego legendarnego filmu science fiction toczy się w roku 2019. Lecz już cztery lata wcześniej – zaś konkretnie w marcu 2015 roku – Dick Reckard zaczął pracę w amerykańskiej policji jako, no właśnie, łowca androidów.

Planeta Małp


Na londyńskim lotnisku Heathrow pod koniec 2015 roku zostanie uwolniony zabójczy wirus, który w kolejnych miesiącach zabije 90 procent populacji Ziemi. To początek wydarzeń pokazanych w jednym z filmów serii pt. „Ewolucja planety małp”.

Fringe: Na granicy światówWg tego serialu w 2015 roku Obserwatorzy (czyli zmodyfikowani ludzie z bardzo odległej przyszłości) zaczynają inwazję na naszą współczesną planetę. Z tym, że dzieje się to tylko w jednym z równoległych światów. Istnieje więc szansa, że nie w naszym.

Firebird 2015 AD


W obliczu światowych braków ropy, rządy w 2015 roku zakazują używania prywatnych samochodów, a siły specjalne konfiskują i niszczą auta – czasem razem z kierowcami. Raczej niefajna wizja w filmie z naprawdę niefajnego 1981 roku.

Dodał(a): Mateusz Zieliński Środa 21.10.2015