Płatny YouTube

10 dolarów będzie kosztował dostęp do YouTube Red – odmiany popularnego serwisu, który za opłatą pozbawiony będzie jakichkolwiek reklam. Użytkownik dostanie dodatkowo unikalne treści, jakich nie znajdzie w darmowej wersji YT.
yt-red.jpg

To nie jedyne udogodnienia. Brak reklam zauważymy na wszystkich urządzeniach zalogowanych na nasze konto YouTube. Kolejnym udogodnieniem będzie możliwość oglądania materiałów offline. Wybrany program zapisujesz na urządzeniu i oglądasz, gdy nie jesteś w zasięgu wi-fi lub gdy skończył Ci się limit na transfer danych.

To nie koniec bonusów. Wreszcie będzie można korzystać z aplikacji YouTube w tle, czyli np. słuchać muzyki, używając w tym czasie Messengera. Funkcja przydatna będzie szczególnie podczas biegania, kiedy dodatkowo odpalasz aplikacje joggingowe. Połącz to z możliwością pobierania materiałów do pamięci urządzenia, a w końcu otrzymasz YouTube`a, który Ci się marzył. No może w marzeniach nikt nie wystawiał rachunku.

Ale firma chce to zrekompensować również oryginalnymi materiałami w postaci mini seriali, w których zagrają największe gwiazdy światowego YouTube`a. Ich produkcją zajmą się osoby odpowiedzialne za kultowe seriale, m.in. „Walking Dead”.W pakiecie użytkownik dostaje również autorską usługę YouTube Music, która ma pomóc odkrywać nowe muzyczne horyzonty, a także do YouTube Gaming, czyli platformy do streamingu z rozgrywek cyfrowych. YouTube Red będzie także zintegrowany z Google Play Music – biblioteką muzyki na żądanie.

YouTube w końcu szybciej rozwija swój potencjał i obstawiam, że w planach ma zamiar zbliżenia się do serwisów VOD typu Netflix, jednak póki co, wspierany własnymi gwiazdami (PewDiePie, CollegeHumor) niewiele zawojuje. Trzeba jednak pamiętać o ogromnych możliwościach giganta i czekać wytrwale na wielką produkcję na miarę seriali HBO. Bo to z pewnością w końcu dojdzie do skutku. Oczywiście Spotify również może czuć się zagrożony.

Usługę zaprezentowano dziś, a dla użytkowników dostępna będzie od 28 października. Póki co w Stanach Zjednoczonych. YouTube Red można testować bezpłatnie przez 30 dni. W innych krajach aplikacja będzie udostępniana systematycznie.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 22.10.2015