Zaszycie alkoholowe ‒ najlepszy sposób na wsparcie długotrwałej abstynencji

Z pewnością słyszałeś kiedyś o zaszyciu alkoholowym.

zaszyciealkoholowe1.jpg

Ta procedura medyczna, używana jest w leczeniu choroby alkoholowej od ponad 70 lat, cieszy się dość dużą popularnością. Jej zastosowanie nierzadko budzi kontrowersje, jednak wszywce alkoholowej ‒ gdy jest prawidłowo zastosowana ‒ nie można odmówić skuteczności. W dzisiejszym artykule tłumaczymy, na czym dokładnie polega zaszycie alkoholowe i kiedy warto z niego skorzystać. Dla zainteresowanych tą metodą mamy także małą podpowiedź, gdzie można przejść zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie.

Czym jest zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to metoda leczenia alkoholizmu polegająca na implantacji pod skórę pacjenta jałowych tabletek zawierających disulfiram, znany powszechnie pod nazwą handlową Esperal. Substancja ta hamuje działanie enzymu pełniącego kluczową rolę w metabolizmie alkoholu. W tej sytuacji spożycie nawet najmniejszej dawki alkoholu powoduje gwałtowny wzrost stężenia toksycznego aldehydu octowego w ustroju i wystąpienie objawów zatrucia. Objawy te obejmują m.in. zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego, wzrost tętna, uczucie kołatania serca oraz uczucie lęku i niepokoju.

Mogłoby się wydawać, że pozbawienie uzależnionej osoby przyjemności z picia jest jednym z najlepszych sposobów na wyleczenie nałogu. Nic bardziej mylnego! Metoda ta nie jest jednak rozwiązaniem, które wyleczy chorobę alkoholową. Zastosowana samodzielnie, nie sprawdza się w terapii nałogu. Wszywka alkoholowa wykształca bowiem u chorego lęk przed negatywnymi konsekwencjami sięgnięcia po używkę, jednak nie leczy przyczyn uzależnienia. Często też bywa, że osoby uzależnione od alkoholu wracają do swojego nałogu, na krótko po ustaniu aktywności wszywki, czyli po 8-12 miesiącach.

zaszyciealkoholowe2.jpg

Kiedy warto zastosować zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to metoda, która może okazać się skuteczna u osób, które pragną osiągnąć długotrwałą abstynencję, jednak mają z tym problem. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom zmotywowanym do walki z nałogiem, które podjęły samodzielną decyzję o przejściu na abstynencję. Najlepsze rezultaty obserwuje się, gdy wszywka alkoholowa jest zastosowana równocześnie z psychoterapią uzależnień. Ułatwia ona choremu pierwsze miesiące terapii, gdy głód alkoholowy jest jeszcze bardzo silny. Zaszycie alkoholowe jest zatem idealnym wsparciem kompleksowego leczenia alkoholizmu.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Wybierz rozsądnie!

Szukając miejsca, w którym można poddać się zabiegowi, zapewne posługujesz się internetem. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „zaszycie alkoholowe Warszawa” lub „wszywka alkoholowa Warszawa”, otrzymasz kilkanaście propozycji gabinetów oferujących ten zabieg. Przestrzegamy jednak przed kierowaniem się przy wyborze kliniki lub gabinetu jedynie kryterium ceny. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na doświadczenie i wiedzę lekarzy, którzy będą przeprowadzać zabieg. Następnie warto dokładnie przeanalizować opinie innych pacjentów, którzy poddali się zabiegowi zaszycia alkoholowego w danym gabinecie. Wciąż nie możesz się zdecydować? Pozwól, że Ci podpowiemy! My radzimy skorzystać z usług KacDoktora!

To firma oferująca usługi leczenia kaca i zaszycia alkoholowego w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W jej szeregach pracują doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, dla których dobro pacjentów jest priorytetem. Zaletą jest także fakt, że umówienie się na wizytę do KacDoktora jest banalnie proste. Wystarczy zadzwonić, by ustalić dogodny termin wizyty, a pracownicy firmy zajmą się całą resztą. Znieczulą Cię, zadbają o profilaktykę zakażeń, a także wystawią Ci odpowiednie zaświadczenie.

Zaczynasz walkę z nałogiem? Zaszycie alkoholowe będzie idealnym wsparciem w procesie trzeźwienia!

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 23.05.2023