Zamek z „Wiedźmina” leży w Polsce. Zgadniesz, który?

Po szumnie zapowiadanej premierze serialu „Wiedźmin” okazuje się, że twórcy nowej produkcji Netflixa posłużyli się nie tylko fabułą stworzoną przez polskiego pisarza, ale również polskimi plenerami.

iStock-1044960686.jpg


Producenci „Wiedźmina” zadbali, żeby o produkcji było naprawdę głośno. Serial zbiera dobre recenzje, a teraz widzowie odkryli, że budowla pojawiająca się na ekranie, to zamek w Ogrodzieńcu, który „zagrał” Wzgórze Sodden. Twórcy jednak postarali się o to, żeby otoczenie historycznych ruin wyglądało naprawdę fantastycznie.

W serialowej rzeczywistości zamek stoi nad malowniczym kanionem, a dookoła wznoszą się spektakularne góry. Każdy kto, choć raz był na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej wie, że  u podnóża zamku rozpościera się miasteczko, a nie posępna przepaść.Okazuje się, że to nie jedyna polska budowla, która przypadła do gustu poroducentom serialu, bowiem oprócz wspomnianego zamku w Ogrodzieńcu, w "Wiedźminie" pojawia się również zamek Dunajec, który z kolei graficy otoczyli lasem zastępującym jezioro Czorsztyńskie. Zamek jest widoczny w trzecim odcinku serialu.

Twórczynią i scenarzystką serialu Lauren Scmidt Hissrich, a w rolach głównych możemy zobaczyć Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Freyę Allan. ZOBACZ TAKŻE: AMAZON SZUKA BRZYDKICH AKTORÓW DO ROLI ORKÓW WE "WŁADCY PIERŚCIENIDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Niedziela 29.12.2019