Zagraj w Czarnobyl. Nowa polska gra

Projektanci z gliwickiego studia The Farm 51 stworzyli grę, której fabuła jest inspirowana katastrofa nuklearną z 1986 roku. „Chernobylite” jest już dostępny.

Chernobylite_01_Workshop_1920.jpg


Przed zapowiedzianą na 2020 rok premierą, The Farm 51 umożliwił użytkownikom zajrzenie w ponure zakamarki Czarnobyla w ramach wczesnego dostępu. Twórcy oddali w ręce graczy m.in. 3 duże otwarte lokalizacje, 8-godzinny wątek fabularny i 9 różnych misji. W pakiecie dostępne są aktualizacje premierowej wersji gry oraz dodatki do jej pełnego wydania.

„Chernobylite” to gra survivalowa ze swobodną eksploracją świata i nieliniową historią. Fabuła rozgrywa się na terenie tzw. Strefy Wykluczenia, czyli obszaru, który został zamknięty po awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. To właśnie tam powraca główny bohater i odkrywa, że trwa wydobycie tajemniczej substancji, czyli tytułowego czarnobylitu.

Zdaniem producentów, jednym z ważnych elementów gry będzie podejmowanie trudnych wyborów – m.in. użytkownicy muszą wybrać komu mogą zaufać, a wszystkie decyzje mają wpływ na towarzyszy. Oprócz tego rozgrywka polega na rozwiązywaniu zagadek, zbieraniu informacji i radzeniem sobie z niebezpieczeństwami, z którymi można walczyć lub ich unikać. Na obecną chwile gra jest dostępna wyłącznie na PC, ale producent planuje wersje na PS4.Kilkanaście wycieczek do strefy wykluczenia zaowocowało precyzyjnie oddaną scenerią mrocznych terenów Prypeci i Czarnobyl. Dzięki temu użytkownicy mają zobaczyć najciekawsze lokalizacje, które wcześniej zostały dokładnie zeskanowane w realu. Zgodnie z zapowiedziami gracze będą mieli szansę zajrzeć do znanego z wielu zdjęć przedszkola Kapachi, czy wejść na słynne Oko Moskwy, czyli instalację radaru pozahoryzontalnego.

Cena pakietu wczesnego dostępu to 99 złotych.  
ZOBACZ TAKŻE: CZARNOBYL OTWIERA NOWE TRASY TURYSTYCZNE
Dodał(a): Adam Barabasz/ materiały prasowe The Farm 51 Piątek 18.10.2019