Szukał skarbów. Policjantów zdziwiły jego łupy

Mężczyzna bez specjalnego zezwolenia poszukiwał zabytków detektorem metali. Po wejściu do mieszkania amatora staroci, funkcjonariusze znaleźli, coś czego się nie spodziewali.
135-159443.jpg

Do poszukiwania tzw. zabytków ukrytych nie wystarczy wykrywacz metalu, trochę wolnego czasu i pasja. Trzeba mieć jeszcze specjalne pozwolenie, którego zabrakło miłośnikowi antyków z Krosna Odrzańskiego.

27-letni mężczyzna stał się obiektem zainteresowania policji, które dowiedziała się o nietypowym hobby chłopaka. Po tym jak funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzanego, okazało się, że jego pasją są nie tylko artefakty znalezione pod powierzchnią ziemi, ale również marihuana, którą poszukiwacz skarbów hodował w domu.
135-159438.jpg
Funkcjonariusze zabezpieczyli 130 przedmiotów, takich jak monety, odznaki, klamry i zawieszki, które mogą być zabytkami, co zostanie ocenione przez biegłych. Oprócz tego na posesji mężczyzny znaleziono 6 dorodnych krzaków konopi indyjskiej i 60 gramów gotowego suszu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i hodowli marihuany, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za poszukiwanie zabytków bez pozwolenia można spędzić 2 lata za kratkami. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lubuska Policja Czwartek 17.10.2019